Nevšední způsob praní prádla, díky jemuž zmizí skvrny, na které jste dříve ani nepomysleli

Praní prádla je činnost, která ne vždy dopadne podle našich představ, i přestože vypadá jednoduše. Dnes vám sdělíme užitečné tipy, jak si efektivně vyprat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při praní prádla musíte řešit mnohé. Hodně lidí by si řeklo, že stačí naházet oblečení do pračky, něco tam nalít, zmáčknout tlačítko a hotovo. Ve skutečnosti ale musíte roztřídit prádlo dle barev a funkcí, musíte vybrat správný prostředek na praní a nastavení teploty a délky praní je také velmi důležitá věc. Proto byste měli znát tyto užitečné triky, které vám proces praní značně usnadní. 

Dětský šampon jako poslední záchrana

Je pozdě večer, druhý den se chystáte na důležitou schůzku a najednou zjistíte, že si potřebujete vyprat, ale došel vám prášek na praní? Nezoufejte, bude stačit oblečení ponořit do vody s trochou dětského šamponu a danou věc vyprat ručně. Skvělá vůně a čistota jsou zaručeny.

iZdroj fotografie: Freepik

Ponožky perte ve studené vodě

Ponožky vyrobené z jemných materiálů by se rozhodně nikdy neměly prát v pračce při vysokých teplotách. Nejlepší je vyprat je ručně ve studené vodě. Pro lepší efekt je otočte naruby a pokud jsou velmi špinavé, nechte je 30 minut odmočit. 

Ústní voda pro vaši pračku

Jedna z velkých nepříjemností je, když vaše čerstvě vyprané prádlo zapáchá kvůli znečištěné pračce. Naštěstí existuje rychlé a snadné řešení, jak tento problém vyřešit a zápach účinně eliminovat. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je jeden šálek ústní vody. Ten nalijte do bubnu pračky, zapněte ji na obyčejné máchání a máte hotovo.

Pěna na holení na nejhorší skvrny

Většina dívek a žen se někdy dostala do situace, kdy si oblíbený kus oblečení zašpinily od rtěnky, make-upu či očních stínů. Pomocí pěny na holení tento problém lehce vyřešíte. Naneste pěnu na zašpiněná místa a nechte chvíli působit. Následně prádlo klasicky vyperte a ani nebudete vědět, kde se skvrna předtím nacházela.

iZdroj fotografie: Freepik

Jedlá soda na žluté skvrny

Každý ví, že jedlá soda má bělicí účinky. Smíchejte sodu dohromady s horkou vodou a vzniklou směsí potřete skvrny. Nechte odležet alespoň na hodinu, umyjte studenou vodou a následně klasicky vyperte. 

Použijte fén na vlasy

Pokud máte na oblečení skvrny od hlíny či alkoholu, půjdou účinně odstranit, pokud je nejdříve vysušíte fénem na vlasy. Jakmile úplně vyschnou, nalijte na ně prostředek na praní a vyperte. 

Zdroj: Simple Most, For Creative Juice

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články