Uklidit perfektně koupelnu lze i bez použití chemických přípravků

Úklid koupelny je základem jakéhokoliv pravidelného úklidu. Jak zajistit dokonalou čistotu bez námahy a také bez nebezpečné chemie? Řešením jsou jednoduché a přesto účinné domácí čističe.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Úklid je činnost, které se většina z nás nevyhne. Není vůbec oblíbený. Když už ale musíte tuto nudnou a neoblíbenou činnost provozovat, co takhle jít na to ekologicky a s šetřením svých sil? Proto, abyste dosáhli účinku nablýskané koupelny, nemusíte sahat jen po chemických přípravcích z obchodu, díky kterým musíte sáhnout hluboko do kapsy.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nejlépe uklidí koupelnu domácí čističe

Pořádně uklidit a vyčistit koupelnu zvládnete i pomocí běžně dostupných a levných surovin. A většinu z nich máte určitě doma. Nejpoužívanější a nejúčinnější způsoby si představíme níže.

Univerzální octový čistič

Patříte ke skupině lidí, která nedá dopustit na použití octa v domácnosti? Tento čistič je tak moc univerzální, že jím vydrhnete dlaždice, vanu, umyvadlo, ale i zrcadlo. Už nemusíte přemýšlet, kam takové množství přípravků ubytovat, jeden se vejde úplně všude.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ocet je kouzelný pomocník

Nachystejte si tyto věci:

  • láhev, ideálně s pumpičkou
  • hrnek octa
  • hrnek libovolného mycího prostředku

Všechny výše zmíněné ingredience smíchejte dohromady a v nádobě s pumpičkou pořádně protřepejte. Způsob použití je také velmi jednoduchý. Nastříkejte Vámi vyrobeným přípravkem veškeré nečistoty, nechte půl hodiny působit a můžete setřít. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Koupelna bude znovu zářit

Pokud ocet nemáte zrovna v lásce, použijte citrón

Plno lidí se octu i přes jeho skvělé účinky vyhýbá. Bývá tomu tam pro jeho velmi specifickou štiplavou vůni, která mnohým lidem není příjemná. Pokud patříte k této skupině lidí, nevadí. Využijte variantu s citrónem. Citrón je známý svými čistícími a antibakteriálními účinky. Smíchejte citrónovou šťávu s trochou jedlé sody a octa, tím získáte extra silnou směs, i na ty opravdu zažrané nečistoty. 

iZdroj obrázku: PxHere.com
Čerstvě vymačkaná šťáva

Příprava těchto čistících prostředků není vůbec složitá a zabere Vám pouhých pár minut. Uvidíte, jak se s nimi úklid, který pro Vás byl noční můrou, promění v snadný úkol, když nebudete muset dlouho drhnout každý kousek koupelny. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články