Učitel matematiky studentům ukázal něco nevídaného. Uživatelé internetu mají pochyby, zda je takové chování legální

Učitel matematiky zveřejnil na sociálních sítích video, které pobouřilo mnoho internetových uživatelů. Ti řešili, zda je jeho počin vůbec legální.

i Zdroj fotografie: Midley/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Učitelé musí kvůli stále modernějším technologiím vymýšlet nové a nové metody, aby co nejvíce žáky zaujali. Určitě není lehké vzdělávat mladou generaci, jež se stále vyvíjí a platí na ni jiné techniky než na tu dřívější. Jeden z učitelů matematiky na sociálních sítích zveřejnil zajímavé video, které ale vyvolalo bouřlivou diskuzi. Někteří internetoví uživatelé lamentovali, že je jeho chování zcela nelegální.

Video pobouřilo mnoho internetových uživatelů

Žáci přicházejí se stále novými nápady, jak by mohli podvádět při testech a písemkách. V dnešní době plné moderní elektroniky je to pro ně mnohem snazší, a to nejen při písemných pracích, ale také při domácích úkolech a zadáních. Jak již také informoval web TN, díky umělé inteligenci je již dnes pro žáky velmi snadné vypracovat za pár vteřin třeba několikastránkovou seminární práci. I z toho důvodu stále více učitelů přechází zpět na ústní zkoušení či psaní zadaných úkolů na papír. To je totiž jediná možnost, jak zjistit, zda si student probíranou látku skutečně nastudoval.

základní škola

Máma je pobouřená z chování učitele. Jejímu synovi násilím ostříhal vlasy

Jeden polský učitel matematiky, jenž na svém tiktokovém kanále sdílí různá videa z kantorského prostředí, na kterých probírá zajímavé školní záležitosti a popisuje různé situace, mimo jiné také o testech a chování studentů, nedávno zveřejnil nahrávku, která pobouřila mnoho sledujících. Nazval ji: „Když si studenti myslí, že na ně nedohlížím a mohou podvádět.“

Natočil své studenty při písemce

Na tomto úsměvném videu je natočen zmíněný učitel, který se zaujatě kouká do počítače, zatímco jeho studenti píší test. Ti si myslí, že se o ně nezajímá, nesleduje je, a tak mohou vesele opisovat a při písemce podvádět. Po chvíli je však střih a danou situaci ve třídě můžeme vidět z opačného úhlu, tedy zpoza zad studentů sedících v lavicích a píšících test. A to samozřejmě díky tajně nainstalované kameře v zadní části místnosti.

@nieobliczalnypatryk #nauczyciel #szkoła #sprawdzian #matematyka #nieobliczalny ♬ You already fuqn know

Pod videem se strhla bouřlivá diskuze, ve které se mnoho lidí zajímalo o to, zda je učitelův počin vůbec legální, což samozřejmě není. Naštěstí se ale jednalo pouze o provokaci a vtip z kantorovy strany. Chtěl tím také ukázat, čeho jsou někteří učitelé schopní, a to i přes to, že se žáci ve třídách monitorovat nesmí. Nelíbí se mu některé věci, jež se na školách dějí, stejně jako učiteli, který kritizuje dnešní české školství a o jehož názoru jsme se už na DámskémDeníku zmiňovali.

Co si o jeho videu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články