Účinná finta, jak vyleštit okna a zrcadla pomocí odvaru z bramborových slupek. Budou opět vypadat jako zbrusu nové

Při pravidelném úklidu koupelny umyjete i zrcadlo, které se nejčastěji nachází nad umyvadlem. Po zaschnutí jsou na něm ale nevzhledné šmouhy. Jak si s nimi poradit?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mytí oken a zrcadel není oblíbenou činnosti žádné hospodyně. Každá totiž ví, že dokonalá čistota tohoto povrchu znamená také jeho leštění. A právě leštění zrcadel je největší kámen úrazu. Málokdy se nám totiž povede naše zrcadlo nebo okno vyčistit dokonale. Ať se snažíme jak se snažíme, většinou na něm zůstávají nevzhledné šmouhy. K jejich odstranění není potřeba používat drahé prostředky, ba naopak, ty mnohdy přinesou více škody než užitku.

Postačí nám obyčejná kuchyňská přísada

Existuje nepřeberné množství speciálních přípravků určených k mytí oken, často však nefungují tak, jak slibují. Mnohem lepšího výsledku dosáhneme, pokud zrcadla a okna omyjeme odvarem z bramborových slupek. Rozdíly jsou i ve zvoleném postupu: mnohem lepší a účinnější než použití hadříku je investice do kvalitní stěrky na okna. Pokud na skleněnou plochu svítí slunce, je veškerá snaha zbytečná. Na povrchu se totiž budou objevovat šmouhy, ať ho budeme leštit čímkoliv.

iZdroj fotografie: Pexels

Častým problémem zrcadel umístěných v koupelně je znečistění od mýdla nebo zubní pasty. S odolnými skvrnami všeho druhu si hravě poradí obyčejný bílý ocet, odstraní dokonce i vodní kámen. K přípravě účinného čisticího prostředku budeme potřebovat už jen studenou vodu. Vzniklou směs nastříkejte na oblast, kterou chcete vyleštit, a následně otřete suchým, čistým hadříkem z mikrovlákna, případně setřeme manuální nebo elektrickou stěrkou.

Jak si poradit s častým zamlžením

Ideální poměr pro přípravu přírodního produktů na okna je litr vlažné vody a jeden hrnek octa. Pokud máte na zahradě kopřivy, můžete je promnout v ruce a přidat tak čistícímu prostředku osvěžující aroma. Pokud nechcemt okna přímo leštit, na jejich umytí vám postačí litr vody, prostředek na nádobí a líh. Touto směsí okna důkladně postříkejte, otřete přebytečnou tekutinu a případně doleštěte čistou utěrkou.

iZdroj fotografie: Pexels

Zrcadla v koupelně, ale i naše okna v zimě, mají často sklon se mlžit. S tímto problémem vám pomůže jednoduchý trik našich babiček. Stačí, když do litru vody přidáte lžíci prostředku na nádobí a půl lžíce glycerinu. Do takto připravené směsi jednoduše namočíte houbičku na nádobí a požadované povrchy s ní otřeme. Dočistěte hadříkem nebo stěrkou a kochejte se pohledem na dokonale čisté zrcadlo, které se po vaší horké sprše nezahalí do neprůhledné vrstvy usazené páry.

Zdroj: Best Life Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články