Správná hospodyňka ocení těchto 7 vychytávek, které jí zkrátí dlouhé hodiny v kuchyni. Není třeba za ně utrácet

Není nad to usnadnit si práci. Každodenní domácí povinnosti mohou být velmi unavující. Naštěstí existuje těchto sedm triků, díky nimž pro vás bude vše snazší.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Žádný člověk vedoucí chod celé domácnosti to nemá lehké. Jakmile dokončí jednu práci či úkol, hned je potřeba udělat další. Neustále se tak točí v začarovaném kruhu. Naštěstí s dobou vznikají i nové spotřebiče a elektronická zařízení, které domácí práce v mnohém usnadňují. Domácnosti po celém světě využívají pračky, kávovary, fritézy, robotické vysavače a mnoho dalšího. Existují však i další drobnosti, které usnadňují život.

Jednoduchá krabička z plastové lahve a zalévání čaje

Každý rok se pořádají dovolené, výlety, kempování a pobyty v přírodě. Na seznamu věcí, co si vzít s sebou, figurují samozřejmě i dochucovadla a velmi malé věci, které se dají snadno ztratit. Proto je vhodné si na ně vyrobit levnou a jednoduchou nádobku. Postup je snadný. Odřízněte víčko plastové láhve a na dno nasaďte další uzávěr. Tím vám vznikne malá krabička. Dá se použít na pepř, sůl, další koření nebo třeba prášky.

Pokaždé ten stejný problém – zalévání čaje a příliš lehká šňůrka od čajového sáčku. Mám ji držet celou dobu, nepopálím se? Nebo ji mám omotat kolem ouška hrnku? Co když nádoba žádné ouško ani výklenek nemá? Chcete-li připravit čaj z čajového sáčku, zatáhněte za šňůrku až ke dnu šálku a šálkem ho zmáčkněte. Díky tomu nespadne do horké vody, když ztěžkne nasátím vody. Po vylouhování šálek pouze nadzvednete a sáček vyhodíte.

Řezání cibule a papír na pečení

Tento trik vám krájení cibule velmi usnadní. Představíme vám dvě metody. Nejprve odřízněte konce cibule. Pokud potřebujete cibuli nakrájet na drobno, nejprve ji nakrájejte na půl, poté na několika místech vodorovně, ale ne úplně. Následně proveďte několik vertikálních řezů co nejblíže k sobě. Cibuli nyní budete moci velmi snadno nakrájet. Druhá metoda je také velmi jednoduchá. Cibuli stačí rozpůlit, poté nakrájet na půlkolečka, naskládat na sebe a pak nakrájet na drobno.

iZdroj fotografie: Pexels

Součástí přípravy dobrého masa bývá také s ním spojený mastný výpek. Přichytí se na stěny pečicí nádoby, zamastí všechny okraje a není snadné ho důkladně umýt. Následná údržba je finančně náročná na spotřebu vody a odmašťovacích prostředků. Abyste ušetřili peníze za nové pekáče a čisticí prostředky, používejte při pečení masa pečicí papír. Ten nedovolí, aby se tuk na dně pekáče přichytil, takže se mnohem snáze vymývá.

Loupání ořechů a pečení dortů

Milovníci ořechů, pozor! Kdo by odolal lahodné ořechové chuti. Především do vánočního cukroví se přidávají rozemleté ořechy. Jenomže každý dezert spotřebuje velké množství těchto tvrdých plodů. Jejich loupání je navíc občas o nervy. Abyste zabránili sklouznutí ořechů při tlučení kladivem, použijte otvory v rukojeti nůžek a vložte do nich ořechy. Nyní můžete loupat větší množství ořechů a o to rychleji.

Pečení moučníků v dortových formách úzce souvisí také s již zmíněnou přípravou masa. Těsto se téměř pokaždé přichytí na stěny pečicí nádoby. Ta se následně musí dát odmočit a stojí to mnoho času i námahy. Naštěstí existuje tato šikovná vychytávka. Postup je následující – pečicí papír složte podle rozměrů tvaru nádoby a poté vystřihněte kruh. Nezapomeňte si ale rovněž vyříznout dva úchyty, díky nimž dort snadno vyjmete z formy. A je po složitém čištění!

iZdroj fotografie: Pexels

Dekorování kávy

Také milujete chodit do kaváren? Téměř každá kavárna na lepší úrovni dopřává svým zákazníkům trochu kávového umění. Baristé po celém světě se snaží tvořit co nejsložitější a nejdokonalejší obrazce, aby udělali dojem na zákazníka. Mezi nejznámější motivy patří kávové zrno či krásná labuť. Nejlépe se „kreslí“ do káv s větším množstvím mléčné pěny, která k tomu dává potřebný prostor a možnosti. Mezi takové patří například cappuccino nebo caffè latte.

Toto baristické umění si můžete osvojit i vy sami doma. Nejprve to bude potřebovat trochu inspirace a cviku. Ale není to nic, co byste nezvládli. Pro snadné zdobení kávy použijte kakao smíchané s vodou a dřevěnou tyčinku. To vám umožní vytvořit krásný obrazec. Postupem času budou motivy hezčí a jejich vytvoření bude trvat kratší dobu. V tuto chvíli vám nic nebrání se do díla pustit. Hurá na to!

Která vychytávka vás oslovila nejvíc?

Zdroj: ZdravéJídlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články