Triky pro ekologickou a přitom perfektně čistou domácnost

Uklidit svou domácnost můžete různými postupy. Ne vždy je nutné používat chemii. Mnohdy postačí jenom věci, které máte v domácnosti a jsou zcela ekologické.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Snad každá hospodyňka se občas trápí nad úklidem domácnosti. Nejvíce vás mohou potrápit zvlášť některá zákoutí, kde není jednoduché čistotu udržet. Jak se zbavit zašlého dřezu nebo dokonce ucpaného odpadu?

S tím vším si dokážete poradit bez drahých a chemií nasáklých přípravků na čištění. Přesně po vzoru našich babiček. Čím můžete ekologicky vyčistit kuchyňskou linku nebo odtok ve dřezu? Poradíme vám s jednoduchými tipy, které se ve vaší domácnosti rozhodně neztratí.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Úklid je možné zvládnout i bez chemie

Sůl nad zlato? Platí to i v domácnosti

Jednodušší, zdravější, ekologičtější a rychlejší verze vyčištění odpadu? Ano, i takový tip pro vás máme! Sůl totiž dokáže vyčistit zanesený odpad vašeho dřezu úplně stejně jako drahé chemikálie, které zanesou svým pachem celou místnost ještě na několik hodin po vyčištění.

Na kvalitní a rychlé vyčištění odtoku vody si připravte

  • 4 – 5 lžic soli
  • 2 litry horké vody
  • půl hodiny času
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Ekologické čističe vyrobíte snadno

Lžíce soli opravdu pomalu nasypte přímo do odpadu dřezu. Připravte si vroucí vodu v rychlovarné konvici a dvěma litry horké vody pomalu odpad zalijte. Sůl pomalu ničí mastnotu i zbytky jídla v odtoku dřezu a dokáže si poradit i s větším ucpáním odpadu. Tento tip můžete použít i v koupelnových odpadech, jelikož sůl si dokáže poradit také s vlasy.

Vodní kámen je velkým nepřítelem domácností

Pokud máte i ve vaší domácnosti tvrdou vodu, často bojujete s vodním kamenem usazeným ve dřezu, umyvadle nebo v domácích spotřebičích. I tady se můžete vyhnout drahým chemikáliím a použít šetrnější, levnější a ekologičtější metodu.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Nedrcená sůl

Na vodní kámen vyzkoušejte kyselinu citronovou. Ta je totiž velkým bojovníkem proti usazeninám Dva sáčky kyseliny citronové smíchejte s teplou vodou. Tento roztok nechte 15 minut odstát a poté nalijte do umyvadla či dřezu. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Čistý dřez

Posledním a velmi účinným tipem je také ocet. Pokud totiž nezabere sůl ani kyselina citronová, s přidáním octa určitě dojdete k požadované čistotě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články