Triky, které je dobré znát, aby orchidej nádherně rozkvetla

Orchideje jsou velmi populární a také krásné rostliny. Ne každému se ale podaří, aby daná rostlina dokonale vykvetla. Co dělat, pokud se květ neobjevuje? Velmi často za to mohou chyby při pěstování.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Většina lidí miluje orchideje. Tato úžasná rostlina je nejkrásnější, když kvete. Aby mohla orchidej produkovat velké množství svých nádherných květů, musíme dodržovat některá důležitá pravidla, dnes vám chceme tato pravidla představit, a to jasně a stručně. Existuje mnoho tipů, které byste měli následovat, abyste se dočkali nádherných květů.

Pamatujte na to, že:

  • na stáří rostliny hodně záleží,
  • postarejte se o kořeny a zasaďte orchidej do průhledného květináče,
  • neměli byste měnit umístění orchideje.
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Orchidej je opravdová kráska mezi rostlinami

Světlo pro orchideje znamená život

Orchidej je velmi citlivá na světlo, proto ji umístěte na slunné místo a ne na stinné místo během dne. Pokud nejsme schopni poskytovat rostlině světlo nepřetržitě, použijte speciální lampu, která poskytuje světlo. Dávejte ovšem pozor, abyste vzduch kolem rostliny nevysušili nebo příliš nezahřáli. To by pro ni nebylo vůbec dobré.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Orchideje mají nádherné květy

Stejně tak musíte myslet na zalévání, které má u orchidejí zvláštní pravidla. Pokud se chcete vyhnout plísni, dávejte pozor, abyste rostlinu zalévali, až když je půda úplně suchá, tj. každých 10 až 12 dnů.

Zavlažování nezávisí na věku orchideje a ročním období, ale musíte si pamatovat, že jednou za měsíc po odkvětu je třeba orchidej zalévat. Pokud ji budete méně zalévat, bude kvést hustěji. Mějte na paměti, že rostlina by měla být napojena hustěji před a během kvetení.

iZdroj obrázku: Pixabay
Aby květina vykvetla, je třeba správná péče

Změna teploty a vlhkost

Orchidej nemá ráda změny teploty. Kvete nejlépe, když je rozdíl mezi denní a noční teplotou nejvíce 4-6 stupňů. V létě může být rostlina v noci vystavena na balkonu, aby v noci udržovala vhodnou teplotu, a když přijde zima, udržujte rostlina co nejdále od topných těles.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Péče není tak náročná, jen je potřeba vědět jak na to

Místnost, kde chování orchidej, vždy větrejte, dávejte však pozor, abyste neměli průvan. Správná vlhkost je také důležitá, protože nemá ráda vlhký suchý vzduch. Ideální je asi 60 procent. Během dne můžete kolem rostliny nastříkat trochu vlažné vody.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články