Stačí nalít beton do květináče a vložit do něj železnou tyč. Vznikne skvostná dekorace, která sklidí obdiv široko daleko

Květináče, které jsou naskládané na sobě vyvolávají dojem levitace a nezabírají tolik místa. Tím se stávají netradiční dekorací vaší zahrady.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pěkný dvůr, který láká k posezení a vypití kávy s kamarádkou. To je sen mnoha žen. Pokud má být však vaše zahrada, terasa, balkon nebo dvůr, každý dle svých možností dosadí, útulný, je potřeba ho pěkně osázet a zařídit. Vybavení koupíte v každém obchodě s nábytkem nebo zahradními potřebami, ale dekorace je třeba promyslet. Známe způsob, jak si vytvořit svůj vlastní držák na květiny, který vám budou závidět i sousedé z opačného konce ulice. 

Jak vyzdobit svou zahradu 

Pěkná zahrada je taková, která působí přírodním dojmem, ale zároveň je promyšlena do posledního detailu. Veškerý nábytek, židle, houpačky, lavičky a další ladí s domem a exteriérem. Skutečně je vhodné to přizpůsobit domu. Bude to vypadat jako by šlo o propojení venku s vnitřkem. Posezení totiž bývá hned vedle obývacího pokoje, a je tedy vhodné zachovat jednotný styl. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Posezení by určitým způsobem mělo ladit s vnitřním zařízením.

Určitě však nesmíte zapomenout na dekorace. Máme na mysli ty, které jsou vidět na první pohled a dodají místu pěkný vzhled. Jedná se o veškeré sošky, lampičky, krmítka, květináče, svícny apod. To vše propůjčí útulný vzhled. Ne vše musí být osázeno v zemi, ale je dobré jít i do výšky. Vytvoříte tak zajímavý profil zahrady, protože bude kopírovat strukturu volné přírody.  

Zajímavé rozvržení květin a bylin 

Každý je zvyklý, že květiny rostou horizontálně a stromy vertikálně. Byliny, kvetoucí rostliny a další však můžete osadit i do výšek. Oblíbené jsou zavěšené truhlíky pod střechou nebo kaskádovité skalky. Někdy však chcete mít bylinky po ruce, ale zároveň nemáte tolik místa na parapetech. Máme skvělé řešení – vertikální květinové aranžmá. Truhlíky posázené na sobě nezabírají prostor navíc a můžete si je postavit klidně hned vedle vchodových dveří ze zahrady. Budete je tak mít na dosah a ještě vytvoříte zajímavou květinovou kulisu.  

iZdroj fotografie: Pixabay
Bylinky je dobré mít po ruce, třeba hned vedle dveří.

DIY výroba květinového aranžmá do výšky 

Ne vše se dá koupit v obchodě. I když je nabídka velmi pestrá. Známá mediální hvězda Tamara Twist, přišla na skvělý způsob, jak na sebe postavit květináče, aby unesly váhu rostlin a nespadly. Postačil jí na to beton a kovová tyč. Její skvělý nápad si můžete vytvořit i u sebe na zahradě. Vtip je v tom, že na sebe naskládáte několik různě velkých truhlíků. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Různě barevné květináče vypadají vážně skvěle.
  • Vyberte si několik květináčů, nejlépe keramických. Od největšího po nejmenší. 
  • Jeden z těch menších naplňte betonovou směsí. Zapíchněte do jeho středu kovovou tyč a nechte zatvrdnout. 
  • Vezměte největší květináč, do jeho středu vložte ztvrdlý truhlík s tyčí a zasypte jej hlínou. Nepůjde tedy vidět. 
  • Pak na tyč navlékejte další květináče. Využijte spodních ok pro odtok vody. Vždy jí provlečte tyč a květináč umístěte tak, aby jeho okraj na ni naléhal.  
  • Pokračujte tak se všemi. Jestli je seřadíte náhodně nebo dle velikosti je na vás. Můžete zvolit jeden profil nebo klidně 6 různých. Tam už je to dle vašich preferencí. 
  • Květináče naplňte hlínou a osázejte. Poté umístěte na stanoviště. 

Zdroj: Tamara Twist

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články