S pomocí nevyužitého lana lze vyzdobit celý dům. Skvěle poslouží tento tip

Pokud vám doma leží pár metrů nevyužitého lana a chtěli byste se pustit do originálního tvořivého projektu, budou se vám určitě hodit tyto nápady.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Skladovat věci v obyčejných krabicích určitě není nijak estetické, stačí je ale trochu vylepšit a originální doplněk je na světě. Vezměte dostatečně dlouhé lano, tavnou pistoli a pusťte se do omotávání. Lano by mělo být dostatečně dlouhé, aby vám stačilo na celou krabici. Každý kousek lana přilepte, aby drželo na svém místě a nikam se neposouvalo. Zajímavě budou vypadat například krabice kruhových tvarů.Staré lano najde své využití jako dekorace

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Rustikální lampy i podložky pod hrnce

Ozdobit můžete i kovový rám lampy nebo lustru. Na to budete potřebovat trochu tenčí lano. Vezměte dva dlouhé kusy, přilepte je na spodek rámu a začněte omotávat kolem drátěné konstrukce.

Jedno lano vždy veďte vrchem, druhé spodem, a po provlečení je mezi sebou prohoďte. Vytvoříte tím unikátní vzhled podobný proutěným košíkům.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Obyčejné lano může být i dekorací

Z tenčího lana můžete vytvořit i originální rustikální podložku pod hrnce, hrnečky nebo pekáče. Spleťte tři dlouhá lana do copánků a začněte je svinovat do šneka.

Během svinování pečlivě lepte lana tavnou pistolí, aby se nerozvinovala a celá podložka držela hezky u sebe. Pokud jste zkušenější, můžete experimentovat s různými druhy zaplétání a smotat do sebe klidně čtyři nebo šest kusů lan.

Originální doplňky do koupelny

Pokud toužíte po originálním doplňku do koupelny, omotejte lanem rám zrcadla. Navrstvěte na sebe klidně tři nebo čtyři lana a místo, kde se protínají, ozdobte kusem lana položeným příčně. Na lano také můžete zrcadlo zavěsit, budete si připadat jako na lodi.

Omotat lanem můžete i koš na prádlo, a to stejným způsobem jako krabici. Koši budou velmi slušet pruhy vytvořené lany dvou různých pastelových barev.

Náročnějším projektem bude vytvořit proutěný koš z lana na ovoce. Pokud má pevně držet i bez formy, na kterou budete lano lepit, musíte použít velmi pevné a silné lano. Stačí si ale trochu pohrát s proplétáním a zamotáváním a vytvoříte originální kousek, který se bude v kuchyni vyjímat. Pokud koš přijde do kontaktu s jídlem, doporučujeme ho nebarvit.

92 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 243 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví