Proč je obyčejný prášek na praní násobně účinnější a lepší než drahé prací kapsle

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když byly kapsle na praní uvedené na trh, mělo to velký úspěch. Nyní se ukázalo, že možná nejsou tak skvělé, jak jsme doufali. Na různých fórech mnoho žen v domácnosti vyjádřilo pobouření. Kapsle se ne vždy rozpustí a navíc občas zanechává skvrny na oblečení. A to je to poslední, co chcete na čerstvě vypraných věcech vidět.

Kapsle jsou dražší než prášek

Co si budeme povídat, kupovat kapsle není zrovna příliš ekonomické. Obyčejný prášek vás většinou vyjde o dost levněji. Nemluvě o tom, jak je to znečisťující. Protože plastové částice z obalu končí v kanalizaci. Použití kapsle se tak vůbec nejeví jako výhodné. Ti, kdo tobolky hájí tvrdí, že perou lépe, protože se prášek dostane přímo na jejich oblečení. To samozřejmě můžete udělat i s klasickým pracím práškem. Stačí ho trochu nasypat do bubnu pračky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nevýhodou kapslí, jak již bylo řečeno, je jejich nerozpustnost. Tudíž nejen, že se na vaše prádlo nedostane celá dávka, ale navíc na něm může ulpět lepkavá hmota. V dobrém případě půjde seškrábat, v horším zanechá na oděvu zažloutlou skvrnu. A problém přitom jistě nebude ten, že jste prali na nízkou teplotu. Kapsle jsou navržené tak, že by se měly rozpustit při jakékoli teplotě. Bohužel se to ne vždy podaří.

Na špinavé prádlo raději sypký prášek

Tablety či kapsle určitě není vhodné používat na velmi zašpiněné prádlo. Pokud tedy váš muž domů chodí v montérkách špinavých z dílny, pořiďte si alespoň na jeho pracovní oblečení klasický sypký prášek. Pro velmi špinavé prádlo je totiž nejvhodnější. Stejně tak jsou díky bělidlům sypké prášky ideální na bílé prádlo. I prášek vám však může zanechat skvrny na oblečení. Dávejte si proto dobrý pozor na jeho dávkování.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prací gel je vhodný na barevné a černé prádlo. Je skvělé, že nezanechává skvrny. Nejen z toho důvodu je ideální i na ruční praní. Obdobné prací schopnosti jako gel mají právě i kapsle. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Navíc, jak již bylo zmíněno i tablety vám na oblečení mohou zanechat nepříjemné skvrny. Dobře tedy zvažte, jaké prací prostředky budete dom používat. A nezapomeňte od jejich zbytků čistit vaši pračku.

Zdroj: Which

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články