Lenka s přítelem platí vše napůl, přesto má doma roli služky. Tchyně v tom muže ještě podporuje. Jak to doma máte vy?

V momentě, kdy se Lenka s Jirkou nastěhovali do jedné domácnosti, jejich vztah se začal rozpadat. Ona totiž dělá vše a přítel pouze sedí na gauči.

 

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Když jsme spolu ještě nebydleli, náš vztah byl naprosto dokonalý. Střechu nad hlavou nám stále poskytovali rodiče, takže jsme neměli téměř žádné starosti. Přes týden jsme byli od sebe, jelikož každý navštěvoval jinou školu v jiném městě. Spolu jsme akorát trávili víkendy, na které jsme se oba dva nemohli dočkat. Nyní, potom co jsme se nastěhovali do jedné domácnosti, se všechno začali hroutit. Nevím, zda je čas na rozchod. 

Pokud platíme oba, je třeba si rozdělit úklid rovnoměrně

V momentě, kdy jsme dokončili oba vysokou školu, přestěhovali jsme se do naší vysněné Prahy, abychom společně žili skvělý život. Byl to pro mě přelom mého života, protože jsem získala skvělou práci, která mě opravdu bavila. Po chvíli se však náš láskyplný vztah začal rozpadat. Jirka neuklízel, chodil pouze do práce, a když přišel domu, tak lehnul na gauč a ignoroval, že je doma bordel. Několikrát jsem se mu to snažila vysvětlit, že pokud platíme účty napůl, tak i na půl musíme uklízet. On však odpověděl, že jsem ženská já.

iZdroj fotografie: Pexels

To mě však vždy dokázalo pořádně rozčílit. Přeci neznamená, že když jsem žena, tak se mám start o domácnost sama? Chodím také do práce, takže tohle chování opravdu není fér. Jednou jsme jeli na víkendovou návštěvu k Jirkově matce, a když se mě zeptala, jak se nám bydlí, tak mi to nedalo a řekla jsem: „No, kdyby mi Jirka s něčím pomohl, bylo by to podstatně lepší.“ Ona však záhy odpověděla: „Ale prosímtě, tohle my ženy přeci děláme, musíme obstarat chlapa, aby mohl v klidu chodit do práce.“ Nevěřila jsem svým uším. 

Už nejsme v minulosti 

V tu chvíli mi došlo, že tento způsob chování v domácnosti přebral od svých rodičů. Takhle to ale nejde. Řekla jsem mu: „To, že tvoje matka obskakovala tvého otce neznamená, že to budu dělat i já. Domácnost tvých rodičů totiž platil pouze otec a matka nepracovala! Takhle to ale u nás není, rozumíš?!“ On však na mě vyštěknul, že jestli si nedělám srandu, a že jestli rovnou nemá jít vypral záclony. Došlo mi, že si myslí, že žena je ta, která má doma vše zvládnout a že on nemusí vůbec nic.

iZdroj fotografie: Freepik

Stále si však na něco stěžuje a přitom sám nic nedělá. Nerespektuje to, že já mám taky práci a své sny, zajímá ho jen to, co bude k večeři a televize. Krom toho také mnohdy chodí domů dříve než já, tak proč by taky nemohl udělat něco navíc on? Nejsem si jistá, jestli mě Jirka stále přitahuje, a proto uvažuji, že náš vztah rozpustím. Vzorce chování, které má zafixované v podvědomí z dětství, se totiž velmi těžko dají změnit. Už to prostě není ten chlap, kterého si pamatuji, a kterého jsem milovala. 

Co byste udělali v případě Lenky vy? 

Zdroj: Se souhlasem čtenářky Lenky

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství