Praktické doplňky a hezké dekorace z plechovek

Staré plechovky rozhodně nemusí končit v koši. Lze z nich vyrobit mnoho zajímavých a také užitečných věcí. Inspirujte se originálními nápady a začněte s recyklací u vás doma.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Prázdné plechovky mají multifunkční využití. Pokud rádi tvoříte, jsou skvělým materiálem, na kterém se můžete umělecky vyřádit. Navíc si z nich můžete jednoduše a rychle vyrobit levné stojánky na tužky, květináče, lampy, stojánky na svíčky a dokonce i věnce. Fantazii se rozhodně meze nekladou. Pokud máte doma prázdné plechovky, nechte se inspirovat našim článkem. Najdete v něm několik úžasných nápadů, jak prázdné plechovky využít.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Prázdné plechovky mají multifunkční využití. Jsou skvělým materiálem

Recyklované umění

Přetvořením plechovky z nápoje, nebo třeba sušeného mléka, přispíváte k zlepšení životního prostředí. Všichni odborníci urgují, aby se papírové, plastové i hliníkové obaly používaly opakovaně. Jedna plechovka vám může sloužit jako stojánek na tužky nebo originální květináč další deset let. Vaše tvoření vás tedy může těšit dvojnásob.

Z plechovek si navíc můžete vyrobit spoustu skvělých věciček, které na první pohled zaujmou a zároveň jsou super praktické:

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Přetvořením plechovky z nápoje přispíváte k zlepšení životního prostředí
  • Stojánky všeho druhu – vždy si předem rozmyslete, co do stojánku chcete uložit a podle toho zvolte velikost plechovky. Pokud vaše děti rády malují, zapojte je do výroby. Můžou si vytvořit svůj vlastní stojánek na pastelky. Stačí jim dát do ruky plechovku odpovídající velikosti a temperové barvy. Poté co mají dílo hotovo, nechte plechovku zaschnout a pak přestříkejte průhledným lakem, aby se barvy dobře zafixovaly a nebledly. Děti budou mít z vlastnoručně vyrobeného stojánku obrovskou radost a budou ho rady a ochotně používat
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White
  • Květináče – plechovku můžete buď o polovinu zmenšit, nebo nechat původní velikost. Ozdobte ji podle svého vkusu a pak do ní dejte vhodný substrát, do kterého zasadíte menší sukulenty a jiné druhy květin. Květináč můžete postavit na parapet, zavěsit, nebo vložit do nosné konstrukce, abyste vytvořili velmi originální květinové zátiší
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White
  • Lampa z otevíracích oček – pokud si s plechovkami chcete opravdu vyhrát, můžete zkusit vytvořit designovou lampu z oček na otevírání. Budete ale muset nasbírat velkou zásobu plechovek a věnovat lampě dost času, ale výsledek stojí za to. Lampa se bude obzvlášť vyjímat v industriálně laděném interiéru
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White
  • Organizéry – potřebujete efektivně roztřídit obsah vašich šuplíků? Stačí vybrat správný rozměr plechovek a zkrátit je do požadované výšky. S jejich pomocí bude v šuplíku vždy pořádek
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White

Tvoření s plechovkami baví děti i dospělé

Plechovky po prvním použití rozhodně nevyhazujte! Zapojte své děti a vyrobte si originální a praktické doplňky. Recyklace může být i zábava!

Vánoční dekorace

  • Plechovku natřete bílou barvou, ustřihněte kousek své oblíbené stuhy a přilepte tavící pistolí. Doporučujeme přidat na stuhu i decentní vánoční ozdobu. Obsah plechovky můžete naplnit například červenými kuličkami, svíčkou nebo jehličím s větvičkami.
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White
  • Plechovku zakryjte látkou či širokou stuhou a nechte prosvítat její původní barvu. Šišky můžete postříkat umělým sněhem pro dlouhodobý účinek přes celé svátky.
iZdroj obrázku: Imgur.com / Jenny White
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články