Povinná revize kotle není nesmysl, ale prevence

Topit musí každý, s tím ale souvisí i různí povinnosti, které mnoho lidí zanedbává. Patří sem také pravidelné revize, které není radno podceňovat, jinak mohou hrozit nemalé problémy i finančního rázu.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Platí u nás povinnost jednou do roka nechat udělat revizi kotle. Rozhodně to není kvůli tomu, aby z nás měl kdo lámat peníze. Mnohým se může zdát revize zbytečná v dobách, kdy se nic neděje. Jenže opak je pravdou, ono se něco může dít, jenže to nemusí být pro lidské smysly odhalitelné. Stejně tak odborník rozhodně pozná více než Vy a dokáže odhalit, že se v kotli něco děle a brzy bude malér. Nevynechávejte povinné revize, neboť tím ohrožujete jen a pouze sami sebe. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Mnozí lidé na revize kašlou

S oxidem uhelnatým není žádná legrace. Je to silně hořlavý plyn, zvládne Vám podpálit barák, ale také Vám může zdravotně velmi silně ublížit. Taková otrava oxidem uhelnatým není žádná banalita. Mírná otrava Vám může způsobit zdravotní problémy a komplikace, se kterými se můžete potýkat klidně i několik let, než přijdete na to, co se s Vámi děje.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Není radno brát revize na lehkou váhu

Ta silnější otrava Vám může rovnou vzít život. Oxid uhelnatý není nadarmo podceňovat, chovejte se k němu s respektem a přesvědčte se každým rokem, že je u Vás vše v pořádku a nehrozí Vám s ním žádné problémy.

Případ jedné ženy a jejího partnera dokazuje, že oxid uhelnatý není dobré brát na lehkou váhu

Už jste slyšeli o případu ženy a jejího partnera, kteří zjistili, že již 10 let žijí pod mírnou otravou oxidu uhelnatého? Paní trávila spoustu času svého života nemocná a unavená v posteli.

Až po tak dlouhé době zjistila, že se jedná o otravu oxidem uhelnatým. Chodila po doktorech na různá vyšetření a nemohli přijít na to, co se s ní děje. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Revize topného systému jsou důležitou prevencí

Po těchto dlouhých 10 letech se pár rozhodl přestavět svůj byt. Až při demontáži kotle zjistili, že do bytu utíká toxický oxid uhelnatý, který ženě způsobuje všechny ty problémy. 

Všichni víme, že

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Oxid uhelnatý je nenápadný zabiják

Oxid uhelnatý, který se uvolňuje do vzduchu je téměř nemožné odhalit. Nemá žádnou barvu ani pach. Proto dbejte na prevenci, neohrožujte životy své, ani svých blízkých. Lidský život je dost cenný na to, abyste ho zkazili pouhou zanedbatelností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články