Potřebujete vyčistit tvrdý vodní kámen ve vašem WC? Vyzkoušejte tento účinný prostředek

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Trápí vás tmavý vodní kámen usazený na dně záchodu? Nedaří se vám odstranit ani těmi nejlepšími přípravky? Vyzkoušejte účinný čistící prostředek.

Také se ve vaší domácnosti potýkáte s tvrdou vodou z vodovodu? Pak jistě znáte proces čištění vodního kamene. Ten se usazuje v umyvadle, ve vaně, na bateriích i v záchodu. Někdy je velmi složité se ho zbavit, zvlášť pak ve chvílích, kdy zapomenete na důkladné a časté čištění. Stačí totiž jednou zapomenout a vodní kámen o něco více tvrdne, což při dalším čištění může být mnohem namáhavější.

iZdroj fotografie: Freepik
Vodní kámen na toaletě je velmi nevzhledným problémem

Zkušené ženy sdílí své zkušenosti

Ženy, které se také potýkají s příliš tvrdou vodou v domácnosti, sdílí své vlastní zkušenosti. Víte, co jim pomohlo k odstranění vodního kamene ze dna WC? Podívejte se na jejich nejlepší zkušenosti a na prostředky, díky kterým se zbavili veškerých nečistot.

iZdroj fotografie: Pixabay
Je třeba vědět, jaké čističe jsou ty pravé

Čistič W5 vede mezi prostředky

Jestliže se potýkáte s vodním kamenem nebo máte rádi účinné čistící prostředky, pak jistě znáte značku W5, kterou koupíte v řetězci Lidl. Tato značka čističů je velmi účinná, proto můžete věřit i tomu na vodní kámen. Vyzkoušejte a uvidíte, že se zbavíte usazenin mnohem rychleji a snadněji.

Vyzkoušejte také kyselinu chlorovodíkovou

Kyselina chlorovodíková pro domácí účely se často používá pro čištění spár v koupelně, ale můžete ji použít také na usazeniny a vodní kámen. Vyčerpejte vodu ze záchoda, ta by vám při čištění kyselinou překážela. Nalijte do záchodu kyselinu chlorovodíkovou a nechte působit klidně i hodinu. Při aplikaci otevřete okno v koupelně, nepříjemný zápach by vám vadil. Po hodině stačí jednoduše kyselinu spláchnout.

iZdroj fotografie: Pixabay
Nebojte se pro dosažení ideálního výsledku experimentovat

Vyzkoušet můžete také známý trik s coca colou. Vyčerpejte vodu ze záchoda a nalijte do něj místo vody colu. Nechte působit přes noc a ráno jednoduše spláchněte. Budete překvapeni, jak jednoduše se vodního kamene zbavíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články