Okna vydrží průzračně čistá a bez šmouh několik měsíců za pomoci domácího čističe skel

Umývání oken patří k nejméně oblíbeným částem úklidu. Mnozí myjí okna pouze jedenkrát ročně a někdy ani to ne. A proč taky, když se Vám je nikdy nepodaří úplně vyleštit?
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud nemůžete dosáhnout perfektně čistých oken bez šmouh a zbytečků prachu, je jasné, že motivace k mytí je téměř nulová. Však proč taky umývat něco, co nikdy neumyjete dokonale? Je to sice většinový problém všech domácností, pokud si na mytí oken nezvete drahé úklidové služby, ale rozhodně to není na místě. Není důvod, aby mytí oken bylo noční můrou každé domácnosti. Není na tom nic tak složitého.iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jak správně umýt okna

Stačí pouze začít používat správné přípravky a pomůcky, jen tak se přestanete mytí oken bát. Nekupujte drahé čisticí prostředky, které stejně okna neumyjí tak, jak byste očekávali.

Jak vytvořit domácí čistič oken

  • mýdlová voda
  • staré triko
  • noviny a ocet
  • vyhněte se chlupatým hadrům
  • myjte okna ve správný čas

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Mytí oken je nenáviděná činnost

Jak správně umýt okna

Na drahé mycí prostředky na okna rovnou zapomeňte. Nikdy neumyjí Vaše okna tak, aby byla perfektně čistá. Všechny tyto nesmysly zahoďte, postačí Vám obyčejná mýdlová voda. Nemusíte skladovat miliony prostředků, které nemáte kam uskladnit.

Na zaschlé skvrny na oknech je nejlepším řešením mýdlová voda. Připravte si silný roztok, vůbec se toho nebojte. Mýdlová voda by měla být horká a umístěná v rozprašovači. V případě potřeby nastříkejte roztok na skvrnu, nechte chvíli působit, půjde Vám dobře setřít dolů. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Tímto způsobem lze umýt i zrcadlo a sprchový kout

S prachem Vám nejlépe pomůže bavlněné tričko nebo cokoli z čisté bavlny. Až budou všechny skvrny pryč, postříkejte mýdlovou vodou celé okno a vyleštěte ho bavlněným hadříkem. Než začnete okno leštit, opět chvíli nechte působit. Vyhněte se chlupatým hadříkům a látkám, ty by Vám na okně dělaly akorát neplechu. Pouštěly by chloupky na mokré okno. To by pak šlo vyčistit jen velmi obtížně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Naučte se mýt okna správně

Okna myjte zásadně na jaře nebo na podzim. Pokud se nemůžete zbavit mastných skvrn, nejlépe Vám poslouží roztok octa s vodou, který smíchejte půl na půl. Směs opět nalijte do rozprašovače, postříkejte problematická místa, nechte chvíli působit a vyčistěte.

134 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1128 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví