Odstranit rez a skvrny z vany a umyvadel lze i bez chemie

Nejenom vana, ale i umyvadlo trpí jak na běžné nečistoty, tak i na velké množství rzi. Odstranit ji pomohou běžné a levné věci z domácnosti, které jsou po smíchání velmi efektivním čističem.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Snad všichni známe ten pocit, když se snažíme perfektně vyčistit koupelnu a kazí nám to rez a skvrny usazené ve vaně a v umyvadlech. Drhneme to snad vším, čím nás napadne, strávíme nad tím mnoho času. bolí nás celý člověk, utratíme nemalé peníze za drahé čistící prostředky v domnění, že těmi to půjde lépe.  A výsledek je ten, že se skvrny stále perfektně drží svého místa a nechtějí se pustit. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Každé umyvadlo se může zašpinit

I na to existuje snadná rada, jak si pomoci přísadami z kuchyně, které jsou levné, běžně dostupné, ale hlavně účinné! Už jste asi slyšeli, že ocet je velmi dobrým pomocníkem na vodní kámen. Dobře Vám poslouží také při boji proti rzi.

Na rez Vám postačí pouze 2 ingredience

  • 100 ml octa
  • 2 čajové lžičky kuchyňské soli

Jako první nalijte ocet do sklenice a přidejte k němu sůl. Sklenici s touto směsí ohřejte v mikrovlnné troubě zhruba na 10 vteřin. Na hadr, kterým běžně umýváte koupelnu, nakapejte teplou směs octa a soli.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Sůl se najde v každé domácnosti

Umyjte s ním vanu stejným způsobem, jako když používáte čisticí prostředek koupený v obchodě. Nechte půl hodiny působit, poté se Vám podaří opláchnutím povrchu vany a houbičkou snadno setřít rez.

Na zaschlé skvrny od barvy na vlasy stačí pouze ocet a hadr

Pokud si barvíte vlasy doma sami, jistě znáte, že Vám barva čas od času kápne někam, kam jste nechtěli. Taková barva pak drží a nejde ničím dolů. I na to ale stačí kouzelný ocet a je po starostech.

Tentokrát naneste na hadr pouze čistý ocet. Přiložte hadr na skvrnu a nechte půl hodiny až hodinu působit. Až hadr sundáte, bude stačit opět skvrnu jen přetřít. Barva se chytí na hadr a je uklizeno.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
K čištění pomohou věci co máte doma

Účinný roztok proti rzi vytvoříte také použitím citronové šťávy

I citronová šťáva Vám může skvěle pomoci při odstranění rzi. Obsahuje totiž kyselinu citronovou, která v těchto ohledech nezná slitování. Zkuste použít pouze půl šálku citronové šťávy a dvě čajové lžičky kuchyňské soli.

iZdroj fotografie: Pixabay
Skvěle poslouží v domácnosti i citrón

Opět vytvořte roztok jejich smícháním. Namočte do roztoku hadr, vyčistěte vanu i umyvadla. Nechte půl hodiny působit a pak už jen sledujte, jak se Vám podaří spláchnout rez vodou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení