Kam po vyčištění zubů odložit kartáček? Čistý a bez bakterií ho udrží jednoduchý kolíček na prádlo

Touto pomůckou pečujete o svůj chrup, jak však udržujete samotný kartáček? Z umyvadla se na něj mohou dostat bakterie a jiné nečistoty.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Kam po vyčištění zubů odkládáte svůj kartáček? Pokud jej dáváte na umyvadlo, okraj vany, poličku nebo parapet, měli byste znovu zhodnotit, kam jej položíte příště. Z těchto povrchů se na něj mohou snadno dostat bakterie, viry a špína, jež si poté vkládáte spolu s kartáčkem do úst. Existuje přitom celá řada levných a jednoduchých řešení.

Hrnek nebo sklenička jsou nejtypičtější

Velké množství lidí volí jako nejjednodušší řešení na umístění hygienických potřeb starý a nepotřebný hrnek, skleničku nebo jinou podobnou nádobu. I ty je však potřeba udržovat a čistit, aby v nich odkapávající voda nezačala plesnivět. Čas od času si tedy hrnek vezměte z koupelny zpět do kuchyně a pořádně jej vydrhněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stejně tak je to i se skleničkami, na nichž se navíc moc rád usazuje vodní kámen. Na této nádobě se tak budou tvořit jakési šedé nevzhledné mapy. Proto je vhodnější zvolit právě hrnek nebo nějaký neprůhledný kalíšek, na němž nebudou usazeniny vidět. Záleží však na vašem vkusu a na tom, čím si budete chtít vaši koupelnu „vyzdobit“.

Prádelní kolíček oddálí povrch umyvadla

Aby váš kartáček neležel přímo na nějakém povrchu, můžete na něj zkusit připnout kolíček. Tím vznikne dostatečná mezera mezi umyvadlem nebo poličkou a vaším kartáčkem, aby se na něj nedostaly bakterie. Takový kolíček navíc můžete každý den vyměnit za jiný – čistý. Nemusíte se tak potom bát, že by se na kartáček dostávaly viry z něj.

iZdroj fotografie: Unsplash
V některých držácích se kartáčky opírají o zeď, jindy se štětiny dotýkají samotného držáku, což je nevhodné a nehygienické.

Kupované držáky nemusí být nejlepším řešením

Pro některé se zdá být nejjednodušším řešením koupě a našroubování pevného držáku na stěnu. Zde se však potýkáme s jedním zásadním problémem. I když vám taková vychytávka umožní odkládat kartáček jinam než na umyvadlo nebo poličku, stále se jedná o pevný povrch. Usazují se na něm tak dlouhodobě bakterie, viry a nečistoty, které se pak přenesou na štětiny vašeho kartáčku, pokud jsou dostatečně blízko.

Zdroj: The Creek Line House

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články