Jednoduchý trik, jak se snadno zbavit uhlíkových usazenin v troubě

Každá žena v domácnosti občas bojuje s nečistotami, které se usadí v troubě na pečení. Pokud pravidelně pečete v troubě, časem se pokryje hustou vrstvu uhlíku, který není snadné vyčistit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na vyčištění trouby existuje snadný způsob, jak se vyrovnat s tímto problémem. Postačí jen několik surovin a trouba bude zářit novotou. A navíc budete potřebovat takové ingredience, které najdete doma ve spíži. 

Prvním krokem je z trouby odstranit všechny rošty a plechy

iZdroj fotografie: Pixabay.com
O troubu je potřeba pečovat

Na výrobu si připravte: 

  • Čtvrt hrnku mycího prostředku
  • Čtvrt hrnku jedlé sody
  • Čtvrt hrnku peroxidu vodíku
  • 1 polévkovou lžíci octa
  • Kůru z jednoho citronu
  • Houbu na mytí nádobí
  • Papírové ručníky

Nejdříve z trouby vyndejte všechny plechy, pekáče a rošty. Odstraňte všechny nečistoty houbičkou, kterou namočte v mýdlové vodě. Poté smíchejte čisticí pastu ze všech surovin, které máte v seznamu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Špinavá trouba je noční můrou hospodyněk

Směs aplikujte na celý vnitřní povrch trouby, včetně dvířek. Aby produkt správně fungoval, nechte ho tam po dobu nejméně čtyři hodiny se zavřenými dvířky. 

Nakonec ji umyjte houbou a mýdlovou vodou

Využít můžete také funkci samočištění, pokud ji vaše trouba má. Celý povrch si také můžete opláchnout teplou vodou a poté ji otřete papírovými ručníky. Zbylou čisticí pastu můžete použít k čištění nerezového dřezu. 

Úklid může jít i snadno
iZdroj fotografie: Pixabay.com

Kromě domácích prostředků můžete použít také ty, které zakoupíte v obchodech. Chemické prostředky ale nejsou zdravé pro životní prostředí a také jsou většinou dražší než ty, které si vyrobíte doma sami. Troubu byste měli čistit pravidelně, alespoň jednou týdně, nejlépe ale po každém pečení. Po každém pečení se v troubě usazují nečistoty, které se pak postupem času nakupí a o to horší bude jejich odstraňování. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Naučte se dokonale vyčistit troubu

Trouba navíc může „načichnout“ pachy potravin, které se v ní pečou, takže s příštím jídlem už můžete mít problém, protože bude vonět jinak než obvykle. Proto se o troubu starejte stejně jako o sporák nebo mikrovlnnou troubu či myčku. Jedině tak vám budou všechny spotřebiče dlouho sloužit bez dalších investicí. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články