Jednoduchý návod, jak odstranit nečistoty a opravit ucpaný odpad

Ucpaný odpad se čas od času objeví v každé domácnosti. Pokud nechcete hned volat drahé instalatéry, zkuste osvědčené domácí metody, které fungují stejně dobře.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Během vaření a mytí nádobí se vám může jednoduše ucpat odpad během chvilky. Pokud takové nehodě neumíte předejít, pak vás čekají dva možné scénáře, Než zavoláte odborníka, kterému budete muset za vyčištění zaplatit, zkuste nejdříve náš snadný a rychlý návod, jak vyčistíme odpad sami.

My známe metodu, se kterou jednoduše a rychle vyčistíte odpad za pár minut. Ušetříte si tím čas i peníze za opraváře neb specializovaného pracovníka, který by musel k vám přijet a vyčistit odpad sám. Vyzkoušejte tento recept a uvidíte, že si už navždy s ucpaným odpadem poradíte sami.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Ucpaný odpad dokáže potrápit

Ze všeho nejdříve zkuste nečistoty vysát

Než se pustíte do samotného čištění odpadu, zkuste všechny nečistoty nebo zbytky jídla vysát. Na to vám pomůže obyčejný zvon, který má v domácnocnosti kdejaký kutil. Za pomocí zvonu můžete vypumpovat některé nečistoty zpátky do dřezu a tím zprůchodnit dříve ucpaný odpad.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zvon je nutná pomůcka

Pokud ale taková možnost nepomůže, budete muset přistoupit k následujícímu receptu a odpadní cesty řádně vyčistit. Pro čištění budete potřebovat:

  • jedlou sodu
  • ocet
  • horkou vodu
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nejenom instalatér problém vyřeší

Nasypte do odtoku čtyři velké lžíce jedlé sody, velmi pomalu. Na sodu nalijte do odtoku také teplý ocet a nechte působit alespoň 15 minut. Pokud jsou usazeniny a nečistoty o něco silnější, pak k těmto ingrediencím použijte do odpadu také kyselinu chlorovodíkovou určenou pro domácnost. Po čtvrt hodině tuto směs řádně zalijte horkou vodou, aby všechny ingredience spolu s nečistotou odtekly. 

Tento snadný recept odstraní i mastnotu

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mastnoty se zbavíte raz dva

Pomocí této snadné a rychlé metody odstraníte všechny drobné nečistoty, zbytky jídel i mastné usazeniny. Všechny tyto nečistoty zůstávají a pomalu se hromadí v odpadu. Proto doporučujeme při mytí nádobí nechávat u odtoku síto, které zachytí alespoň ty větší kusy zbytků jídla či nečistot.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články