Jak vzkřísit zvadlou orchidej, aby zase kvetla

Orchidej je jedna z nejkrásnějších pokojových květin. Proto je také velmi oblíbeným dárkem. Elegantní orchidej je dárek, který nikdy nezklame. Pokud se ji ale rozhodnete darovat pěstiteli, který zatím nemá s touto květinou žádné zkušenosti, může se stát, že u něj dlouho nepřežije.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Orchideje jsou poměrně náladové květiny a jejich pěstování vyžaduje trochu praxe. Pokud vám orchidej uschla, nebo přestala kvést, je dost pravděpodobné, že jste nevědomky udělali některou z častých chyb. Nic ovšem není ztraceno. Poradíme vám, jak se o orchidej správně starat, aby vám zase začala kvést.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Správné umístění orchidejí je základem

Orchideje milují světlo

Takže jim určitě najděte místečko, kde ho budou mít dostatek. Můžete je také přesadit do průhledného květináče a pak už přesazujte jen občas. Orchideje totiž nesnáší náhlé změny.

Zaměřte se na správnou techniku zalévání

  • Nedostatečná zálivka – orchidej nepotřebuje zalévat každý den. Někdy ani každý týden. Nicméně substrát by měl být pořád vlhký a studený, aby květina prospívala a dlouho kvetla. To, zda je čas zalévat, zjistíte jednoduše. Zabořte prst do substrátu. Pokud je suchý, orchidej zalijte. V případě, že je studený a vlhký ještě chvilku počkejte. Někdy orchideje stačí zalévat co 10 dní. Záleží, jaká je ve vašem bytě vlhkost vzduchu
  • Příliš mnoho vody – všeho moc škodí. Pokud orchidej přelíváte, postupem času začnou její kořeny uhnívat. Orchidej přestane kvést a listy se začnou barvit dožluta. Co s tím? Je nutné zkontrolovat, jak na tom kořeny jsou. Důkladně vyčistěte květináč a shnilé části kořene odstřihněte sterilizovanými nůžkami. Nový substrát vhodný pro orchideje smíchejte na sítku s vodou a nechte okapat. Pak do něj zasaďte ošetřenou orchidej
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Správné pěstování orchidejí vede k dokonalému květu

Pokud takto ošetříte kořeny včas, přelitou orchidej zachráníte a začne vám zase kvést.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články