Jak účinně vyčistit zaschlou mastnotu

Nemůžete si poradit s nečistotou a zaschlou mastnotou ve vaší kuchyni? Poraďte si s mastným roštem v troubě nebo zapečenou nečistotou na plotně jednoduchou a účinnou metodou.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Uklízení nepatří k těm nejoblíbenějším domácím činnostem žádné hospodyně. Pokud i vy bojujete s mastnotou v kuchyni, pak jistě víte, že ne každý čistící prostředek je vhodný. Známe však jednoduchý a účinný trik, který vám od mastnoty pomůže.Základem čisté kuchyně je pravidelný úklid

Pravidelné čištění pečící trouby, celé kuchyňské linky i varné desky je základ celé čistoty. Pokud se vám ale nedaří pravidelně uklízet, je velmi pravděpodobné, že se nečistota na varné desce a v troubě připeče. Připeklá a zaschlá mastnota jde jen těžce vyčistit, a tak je třeba najít ty nejvhodnější čistící prostředky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mastnota může být problém

Důležitou součástí úklidu je tedy pravidelné čištění pečící trouby i varné desky. Zejména rošt v pečící troubě často podléhá nečistotám. Jak si poradit i s takovou velmi náročnou mastnotou? Zabraňte nečistotám jednou provždy pomocí úklidu jednou měsíčně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Základem čisté kuchyně je pravidelný úklid

K dokonalému vyčištění vám pomůže nylon

Ano, slyšíte správně. Žádné chemické přípravky, žádné drahé značkové prostředky. Pokud potřebujete účinně vyčistit rošt v pečící troubě, pak vám k tomu stačí pouze hermeticky uzavřený, nylonový vak. Každý kus mřížky potáhněte tímto vakem a důkladně vyfoukněte vzduch. Uzavřete vak a nechte takto uzavřené po dobu 24 hodin.

Po pár hodinách znovu promněte vaky v ruce, aby se povrch dotýkal mřížky ze všech stran. Opět nechte další hodiny působit. Po 24 hodinách stačí vaky sundat a umýt obyčejnou vodou pomocí hadříku nebo mycí houbičky.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Naučte se čistit efektivně

Budete překvapeni, jak lehce jde nečistota umýt. Nemusíte dokonce ani použít větší sílu, jen lehce opláchněte a rošt ve vaší pečící troubě je opět jako nový. Takto stříbrný rošt jste možná viděli naposledy v době, kdy jste si troubu kupovali. Postup opakujte přibližně jednou měsíčně.

iZdroj fotografie: PxHere.com

K dokonalému vyčištění vám pomůže nylon
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 278 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví