Jak odemknou jakýkoliv visací zámek bez klíče

Ztráta klíče od visacího zámku je nemilá situace. Zároveň to neznamená, že byste zámek museli zničit a poté vyhodit. Jsou metody, jak zámek i bez klíče poměrně jednoduše a rychle odemknout.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Kovový visací zámek je pomocníkem lidí již po několik desetiletí. Díky němu mohou lidé zabezpečit svá obydlí a majetky. Co ale dělat, když ztratíte od onoho zámku klíče? Naskýtají se dvě možnosti. Buď zavoláte zámečníka, který vám pravděpodobně pomůže, avšak zaplatíte ho anebo použijete alternativní metody otevírání. Zde je několik z nich. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Ztráta klíče nemusí být neřešitelný problém

Jak otevřít visací zámek, když ztratíte klíče?

Použít můžete jednu z následujících metod, která je uvedená na přiloženém videu. Je to metoda více méně silová, tudíž po otevření již zámek nelze použít. Potřebovat budete následující pomůcky:

  • montážní klíč na utahování šroubů jakékoliv velikosti: 2 ks
  • ideálně mužskou sílu (otevření však zvládnou i zdatné ženy)

Jak prezentuje video, k otevření zámku vám skutečně postačí dva montážní klíče, které zaháknete za kovový půl oblouk a pak nářadí tlačíte směrem k sobě. Tím vytvoříte jakýsi systém páky, která silou zámek uvolní. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Některé zámky lze odemknout i bez klíče

Další metody, díky kterým můžete otevřít visací zámek

Na závěr vám ještě představíme několik dalších metod, díky kterým zámek otevřete. Jsou to tyto:

Pomocí kancelářských sponek

Pokud máte u ruky dvě kancelářské sponky z kovu, můžete je rovněž použít na otevření visacího zámku. Z jedné si uděláte dvojitý drátek a z druhé jen jednoduchý háček. Poté do zámku (klíčové zdířky) vložíte obě sponky upravené dle potřeby (musí být naproti sobě) a háčkem tlačíte vnitřní mechanismus směrem ven. Dvojitý drátek fixuje zámek na širší straně. Inspirovat se lze na videích YouTube. 

iZdroj fotografie: YouTube.com
Pomocí kancelářských sponek

Pomocí křížového šroubováku

Tato metoda je také silová, tudíž visací zámek bude po otevření na vyhození. Avšak stoprocentně jej otevřete. Vezměte si do ruky křížový šroubovák a vložte jej do otvoru, kde se zamyká. Pak do něj několikrát udeřte (třeba kladívkem či rukou), aby pronikl skutečně co nejdál. V otvoru jím pak opakovaně otočte. Tak se odemkne. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články