Jak na dávkování mýdla, aby nedocházelo k plýtvání? Obyčejná gumička ušetří tisíce korun ročně

Mýdlo používáme každý den. Mnohdy nás ale může překvapit, jak často ho musíme kupovat. Existuje jednoduchý trik, díky kterému zamezíme nadměrnému plýtvání.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Stává se to běžně, chcete si nadávkovat potřebné množství mýdla, ale jednou je to málo a podruhé moc. Dochází tak ke zbytečnému plýtvání a k našemu překvapení, jak často je potřeba kupovat mýdlo nové. Ohlídat, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání, je ještě mnohem složitější, pokud máme malé děti. A právě proto se nám bude hodit následující trik. 

Co to vlastně mýdlo je a k čemu slouží 

Jedná se o směs látek, které můžeme mít v tekuté nebo pevné formě. Mýdlo je nejčastěji využíváno jako prostředek osobní hygieny, čistidlo mastných povrchů nebo prací prostředek. Jedná se o relativně levný a snadno dostupný produkt, který se nachází v každé domácnosti. 

iZdroj fotografie: Pexels

Pokud ale mýdlo používáme příliš často nebo v nadměrném množství, má to negativní dopad na naši pokožku. Nadměrné množství mýdla jí totiž neprospívá, ale naopak, naši pokožku až extrémním způsobem vysouší. Obsažené látky mohou mít také negativní dopad na naše životní prostředí, proto je lepší být při jeho dávkování obezřetný a zbytečně s ním neplýtvat.

Jak jednoduše a levně omezit jeho plýtvání 

Pokud preferujeme mýdlo tekuté, zjistíme, že se prodává v plastových dávkovačích. Jedná se o lahvičky, na kterých je umístěn zobáček, po jehož stisknutí se nám do ruky dostane potřebné množství mýdla. Mnohdy ale tato dávka nestačí a my mačkáme a mačkáme, až máme naopak plné dlaně. S tímto problémem nám může pomoci obyčejná gumička. 

iZdroj fotografie: Pexels

Gumičku totiž jednoduše omotáme kolem krku dávkovače na mýdlo. Zabráníme tak nadměrnému používání. Gumička kolem hrdla dávkovače mýdla totiž zpomalí jeho tok. To znamená, že každé stisknutí pumpičky je omezené, a nebudete tak zbytečně mýdlem plýtvat. 

Zdroj: Best Life Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články