Instalatér poradil, jak na čistý odpad šetrně a nízkonákladově

Zapáchající a ucpaný odpad je velkým problémem mnoha domácností. Jak ho efektivně vyčistit a jak zamezit tomu, aby se problém opakoval? Je to jednodušší a také levnější, než si myslíte.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Odpady v koupelně i kuchyni se mohou často ucpat. Ať už vlákna, vlasy či potraviny, vše se usazuje. V případě, kdy je situace vážná, můžete zavolat odborníka, nebo zkusit tuto nepříjemnost řešit sami. K efektivnímu čištění, které šetří peníze, životní prostředí i odpad samotný, postačí suroviny, které se nachází v každé kuchyni. 

Pořádně jej vyčistěte

Na čistící směs si připravte 200 gramů jedlé sody, 200 g soli a 150 ml octa. Smíchejte sůl a sodu, prášek následně nasypte do odpadu. Nechte jej působit a mezitím ohřejte ocet, který nalijte do odpadu. Ocet, jedlá soda a sůl společně reagují, směs tak vypění. Pěnu nechte pět minut působit a poté ji přelijte horkou vodou. Pokud první pokus odpad neuvolní, opakujte jej znovu.  

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pravidelné čištění odpadu je základ

Pečte na zápach

Z odpadu, obzvláště v kuchyni, se leckdy linou všelijaké pachy. I proti nim pomůže klasický ocet. Tentokrát s ním však zalijte prášek do pečiva. Nechte směs a pěnu 15 minut působit, opět spláchněte horkou vodou. Reakce kypřicího prášku a octa odpad nejen vyčistí, ale také zabrání zápachům.

Prevence, prevence, prevence

Prevence je důležitá na všech frontách. I v péči o odpad se pravidelné čištění vyplatí. Nejen, že se vyhnete případným nepříjemnostem, ale zároveň si ušetříte náklady na chemické čištění odborníkem. Naučte se používat sítka na odpady! Ta zachytí nečistoty, které mohou v odpadu napáchat neplechu. K čištění používejte chemických, či výše uvedených domácích způsobů čištění. Pro preventivní čištění můžete použít kuchyňské soli a horké vody, jde o nejméně agresivní metodu domácího čištění.  

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pozor na to, co v odpadu skončí

Snadná, ale účinná vychytávka

Jako velmi účinný pomocník v boji s nečistotami v odpadu, se ukázala režná nit či provázek. Navažte kousek na sítko a nechte jej v odpadu viset. Postupem času na sebe bude nabalovat nečistoty, od mastnoty a kávové sedliny, přes vlasy a kousky potravin. Pokud sítko na odpad neumisťujete, praktikujte tento trik o to více. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články