I volné místo v garáži lze využít smysluplně

Úložné prostory mohou postupně docházet i ve velkém domě. Proto přijde vhod garáž. I tu je ale třeba správně zorganizovat, aby se do ní mohlo vejít vše, co potřebujete. A není to nic náročného.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají spoustu místa v garáži, zamyslete se nad tím, jakým způsobem by bylo možné toto místo využít. Existuje spoustu variant, jak garáž zútulnit. Nebo se Vám naopak zdá, že máte v garáži plno krámu a garáž je Vám malá? I v tomto případě je vhodné garáž přeskládat tak, aby vypadala uklizeně a vešlo se do ní více věcí.

Zkuste pročíst tyto vychytávky, určitě se Vám alespoň jedna z nich zalíbí:

  • vyměňte dosavadní úložný prostor za kovové police s úložnými boxy
  • nenechávejte zahradní náčiní jen tak se válet po garáži

Jste si jistí, že v garáži máte pouze takové věci, jaké potřebujete a stále je Vám malá? Nebo se do garáže vejdete, ale nejste schopní v ní cokoli najít? V tom případě je čas na změnu!

Válí se Vám věci volně po garáži, případně v krabicích na sobě?

To pak není divu, že se Vám do garáže nevejde to, co byste tam potřebovali mít. Zkuste to celé přerovnat a přeorganizovat tak, aby se do garáže vešlo vše a bylo to dobře dostupné. Dá to sice spoustu práce, ale výsledek bude stát za to!

Nejlepším možným řešením je celou garáž vystěhovat a roztřídit věci do skupin tak, abyste s umístěním věcí logickou souvislost. Pak umístěte do garáže úložné police, ideálně ty kovové – mají obrovskou nosnost a výdrž. Některé věci, zejména ty větší, můžete umístit na police jen tak. Těm menším pořiďte úložné boxy, můžete si je i nadepsat, alespoň budete mít přehled.

Ne pro všechno je ale vhodné místo na polici v úložném boxu

Chystáte se namítnout, že ne všechno se do úložných polic vejde? To máte samozřejmě pravdu, jízdní kola byste do police asi nenacpali. Obávám se, že některé kusy zahradního nářadí jako hrábě, rýč nebo lopatu asi taky ne. Nevěšte hlavu, tohle také není žádná velká tragédie.

Nechte si třeba celou jednu stěnu, nebo jen kousek, podle Vaší potřeby. volnou. Namontujte na ni držáky a uvidíte, že garáž prokoukne. Na držáky se dá také umístit plno věcí.

Kreativitě se meze nekladou

Podívejte se, co všechno lze vytvořit ze staré garáže, kterou nikdo nepoužívá. Než skladovat hromadu harampádí v takto cenném prostoru, je dobré se zamyslet, jako to udělal tento muž. To, co vytvořil, nezná meze. Díky jeho kreativitě má teď pasivní příjem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články