Extrémně malý byt o rozloze 9 metrů čtverečních skrývá praktické bydlení

Napadlo vás někdy, kolik místa skutečně potřebujete k životu? Žena z New Yorku tvrdí, že jí ke štěstí stačí málo. Žije pouze na devíti metrech čtverečních a vůbec si nestěžuje.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Ve svém bytě se cítí příjemně a pohodlně. Co na tom, že žije v prostoru, který někdo využívá například jen pro chodbu, nebo dokonce toaletu. Mladá žena tvrdí, že se vše dá upravit a uspořádat tak, aby nestrádala, a v malém bytě se cítí dobře. Vyřešila problém s bytem

Už dlouhou dobu je faktem to, že bydlení v New Yorku stojí spoustu peněz. Mnozí si jej nemohou dovolit, a proto dojíždí z velké dálky, jen aby se dostali za lepší prací. Nejlepší byty už jsou rozebrané a hledat jiné za vhodnou cenu je skoro nemožné. 

iZdroj fotografie: Pixabay

I malý byt může být útulný

Mladá žena, která se jmenuje Felice Cohen, dokáže žít v centru New Yorku a platit za bydlení pouze 700 $. Ptáte se jak je to možné a nemůžete uvěřit vlastním očím? 

Ano, v ceně skutečně nechybí žádná nula. Jde totiž o to, že Felice bydlí na neuvěřitelně malém prostoru, a to devíti metrech čtverečních, což by někomu nestačilo například ani jako šatník. 

Jednoduché uspořádání prostoru

Je pravda, že za to musí přinášet oběti. Zdá se však, že se to mladé slečně dokonce líbí. Faktem je, že plocha místnosti, ve které žije, je dokonce o pár centimetrů menší než 9 m². Ale žena vše zařídila tak chytře, že prakticky nepociťuje žádné nepříjemnosti.

Dokonce si zvykla spát pod stropem, i když přiznává, že ji zpočátku přemohla panika. Naučila se žít v duchu minimalismu, používá jen to, co skutečně potřebuje a nenajdete u ní doma žádné zbytečné předměty. Díky tomu se prý i cítí šťastnější, protože není závislá na materiálu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Majitelka to vyřešila po svém

Kreativní myšlení

Nejzajímavější je, že navzdory všem těmto nepříjemnostem vytváří Felice brilantní designová díla. A velmi brzy bude vydána také její kniha, která shrnuje zkušenosti. Při pohledu na tuto ženu můžeme s jistotou říci, že je šťastná, a to je nejdůležitější. Zdali se v budoucnu plánuje přemístit do většího je zatím záhadou. Jisté ale je, že je nyní na svůj byt pyšná. 

88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1339 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví