Domácnost bez prachu až na několik měsíců. Minutový čistící trik velkých hotelů zabrání jeho usazování

Utírání prachu je asi nejčastější druh úklidu, protože jeden den vytřete a za 3 dny můžete znova. Ne však s tímto trikem!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když uklízíme, čisté skříňky a vše, na čem se ukládá prach, zůstanou čisté tak maximálně 3 až 4 dny. Existuje však řešení, které lze použít k zabránění hromadění prachu po dobu 2 až 3 měsíců! Máme ho ozkoušený a po přečtení tohoto článku si ho můžete vyzkoušet i vy!

Co budeme potřebovat

Existuje levný produkt, který pomáhá udržovat váš domov čistý z dlouhodobého hlediska, a to je glycerin. Glycerin je látka, která dlouhodobě zabraňuje usazování prachu. Může být použit k odstranění prachu nejen z lakovaných oblastí, ale dokonce také ze zrcadla. Tato hustá látka bez zápachu se používá mimo jiné i v muzeích a hotelech. Glycerin pokrývá dříve očištěné povrchy jakousi neviditelnou vrstvou, takže je pro prach těžší se usadit. Má také tu výhodu, že jej lze aplikovat na jakýkoli povrch.

iZdroj fotografie: Pexels

A jdeme na to

Na hadřík z mikrovlákna naneseme pár kapek glycerinu a otřeme tím nábytek, lakované povrchy a zrcadla. Také parkety a laminátovou podlahu můžeme vyčistit tímto zázrakem, když do mopu dáme pár kapek glycerinu, zalijeme vodou a pořádně zamícháme.

Pomůže nám nejen s leštěním a prachem, ale také s odstraňováním skvrn. Naneste několik kapek glycerinu na odolné skvrny, nechte chvilku působit a poté látku opláchněte slanou vodou.

Tip na závěr

iZdroj fotografie: Pexels

Glycerin lze také použít v péči o krásu. Pokud jde např. o péči o vlasy, pomůže dát do obyčejného šamponu pár kapek glycerinu, a vaše vlasy potom budou mnohem lesklejší. Pokud ho přidáte do krému na ruce, budou vaše ruce po chvíli užívání o mnoho jemnější.

Zdroj: Life Your Way, Stain Removal

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články