Originální dekorativní poličku na květiny lze vyrobit z dřevěné bedýnky za pár korun. Dodá domovu šmrnc

Tato dekorace, kterou si vyrobíte sami doma, vám v důsledku může udělat větší radost než sériově vyráběné ozdoby z obchodů, které vlastní každý druhý.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí často hledá způsob, jak kreativně a především levně zkrášlit svůj domov. Milovníci květin a jejich aranžování tak v mnoha případech rádi ocení možnost si jej s trochou kutilství takto vyšperkovat. Může to také být dokonalý podnět pro okouzlující dárek v případě, že chcete obdarovat osobu, která květiny ráda pěstuje, a jste alespoň trošku zruční. Stačí sehnat dřevěnou bedýnku, kterých jsou plné trhy, a lze je tak sehnat za hubičku.

Co je důležité při výběru bedýnky

Nejprve je zapotřebí zvolit vhodnou bedýnku. Při výběru se soustřeďte převážně na to, aby byly desky dostatečně hrubé. Nejvhodnější jsou proto ty, které jsou vyrobeny ze dřeva, které má alespoň jeden centimetr na šířku. Buďte při výběru pozorní a ujistěte se, že bedýnka není prasklá, a také by dřevo, ze kterého je vyrobena, mělo mít našedlou až černou barvu. Tyto barvy jsou často známkami toho, že dřevo plesniví, nebo dokonce začíná tlít.

Zveřejnil(a) Womanio dne Sobota 15. ledna 2022

Samotná výroba je velmi jednoduchá

Jakmile si domů přinesete tu pravou bedýnku, je na čase dát se do práce. Nejprve je potřeba bedýnku rozmontovat. Stačí vám pouze vytáhnout všechny hřebíčky, kterými je spojena dohromady. Poté, co jsou jednotlivé desky odděleny, je potřeba je obrousit. Nejjednodušší je použít brusku, ale nic se nestane ani v případě, že desky obrousíte brusným papírem. Výsledek se lišit nebude, ale pokud máte brusku, může být proces rychlejší.

Zveřejnil(a) Womanio dne Sobota 15. ledna 2022

Vyberte jeden díl a nařežte z něj menší dílky, které budou sloužit jako spojovací. Přiložíte poté dva velké díly k sobě a na každou stranu připevněte jeden menší dílek. Ten můžete přilepit, ale jistější je, když z obou jeho stran navrtáte šroubek. Takto potřebujete vyrobit dva díly. Na jeden z těchto vytvořených dílů poté do každého rohu přilepte (případně přivrtejte kovové držáky) čtyři kousky, které sloužily dřevěné bedýnce jako rohové sloupky.

Zveřejnil(a) Womanio dne Sobota 15. ledna 2022

Následně vznikne podstava. V případě, že jste při jejím sestavení použili lepidlo, je lepší chvilku počkat, až lepidlo pořádně zatuhne. Při smontování šroubky a kovovými držáky nemusíte čekat vůbec. Na podstavu už pouze připevníte druhý vyhotovený díl, který je opěradlem, a voilà – dekorativní lavička je na světě.

Zveřejnil(a) Womanio dne Sobota 15. ledna 2022

Lavičku teď můžete libovolně ozdobit. Lze ji natřít různými akrylovými barvami, ale v případě, že se vám líbí textura dřeva, je možné ji natřít lakem, který zvýrazní krásu dřeva. Můžete si pohrát i s detaily a například na opěradlo lavičky vytvořit drobné malůvky, které jí tak dodají pohádkový vzhled. Fantazie se meze opravdu nekladou a lavička může být jak v interiéru, tak v exteriéru domova u vás, nebo šťastlivce, kterého se rozhodnete obdarovat.

Co všechno jste doma vyrobili vy?

Zdroj: TreeHugger

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články