„Manželovi rodiče rozmazlují naše děti, mé protesty ignorují. Bojím se, co z nich vyroste,“ stěžuje si paní Alžběta

Žena své syny po návratu od prarodičů skoro nepoznává. Neposlouchají, nechtějí nic dělat. Když nemusí u babičky, tak proč by to dělali doma.

zoufalá matka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče vychovávají, prarodiče rozmazlují. Tuto větu jistě slyšelo již mnoho dospělých i dětí. Samozřejmě je na tom kus pravdy, ovšem je důležité nejen stanovit, ale především dodržovat určité hranice a pravidla. O to se snažila také paní Alžběta, která už si ale s manželovými rodiči neví rady. Jakmile totiž hlídají, nastává pro ni peklo. Svá vnoučata tak rozmazlují, že je potom jejich matka těžko dostává zpět do normálu.

Problémy nastaly s příchodem vnoučat

Paní Alžběta U. nikdy neměla s tchyní a tchánem problém. Rozuměla si s nimi, a tak nedocházelo k žádným konfliktům. To se ovšem změnilo s příchodem vnoučat. Od té doby mají v rodině velké rozpory, které neberou konce, naopak se stupňují. Paní Alžběta už je zoufalá, a to nejen z chování manželových rodičů, ale také z jeho samotného. Ten totiž nechce nijak zakročit.

Prarodiče s vnoučaty

Které prarodiče mají děti raději – ty z otcovy, nebo matčiny strany? Vědci přišli se zajímavým zjištěním

prarodiče s vnoučaty iZdroj fotografie: Depositphotos

„Už když se kluci narodili, vozili jim tchánovci neustále nějaké dárky. Ze začátku jsem přivírala oči, ale teď už toho mám dost,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Alžběta. Manželovi rodiče si, když bylo vnoučatům pět let, vyžádali, aby k nim jezdila alespoň jeden víkend v měsíci. Jejich matka sice protestovala, ale nakonec ustoupila. Tím ovšem začalo peklo a jejich rozmazlování se stupňovalo.

Od prarodičů se jí vrací úplně jiné děti

„Pokaždé, když se vrátí, jsou příšerní. Odmlouvají, neposlouchají, neplní si úkoly, které mají. Dokonce si ani po toaletě neumyjí ruce, protože když nemusí u babičky, proč by museli doma. Minimálně týden mi trvá, než začnou zase normálně fungovat. A to nemluvím o tom, co vše jim tchyně dovoluje jíst. Myslím, že nejedí nic jiného než samé sladkosti,“ zoufá si čtenářka. S manželem to probírala už milionkrát, přeci jen jsou to jeho rodiče, on od toho ale dává ruce pryč.

prarodiče drží vnouče

Prarodiče, pravidelně hlídající svá vnoučata, žijí o desítky let déle. Studie odhalila, že rodinné a láskyplné štěstí prodlužuje život

tchyně a snacha iZdroj fotografie: Depositphotos
Vztahy mezi tchyní a její snachou se leckdy mohou pořádně vyostřit.

„Nejednou jsem s měla s tchyní výstup, že takto moje děti rozmazlovat nebude, ona se mi ale vysmála, že je babička a bude si dělat, co chce. Naposledy jsem jí řekla, že tím pádem k ní kluci jezdit nebudou, to se ovšem urazili úplně všichni. Jsem už zoufalá, mám strach, co z mých dětí vyroste, pokud to tak půjde dál,“ smutní paní Alžběta.

Rozhodně by ale měla paní situaci řešit rychle a rázně. A bez odmlouvání zapojit i manžela, který by měl stát za ní. Za výchovu vlastních dětí zodpovídají rodiče, nikoli babička s dědečkem. Omezit styk s prarodiči by jistě nebylo od věci uskutečnit, jelikož očividně mají na vnoučata špatný vliv. K tomuto kroku přistoupila také paní Radka, kterou k tomuto rozhodnutí přinutilo nevhodné chování tchyně, jak jsme na DámskémDeníku již psali.

Co byste paní Alžbětě poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články