Marián chtěl vydělat peníze navíc, až se nechal zlákat pochybnou nabídkou. Mladík kvůli tomu přišel o všechny své úspory

S falešnými nabídkami na rádoby výhodné investiční příležitosti se na internetu roztrhl pytel. Stačí jen malá chvilka nepozornosti a můžete pořádně litovat.

Zaskočený muž kouká do počítače i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V době, kdy inflační krize lámala rekordy, nejeden z nás přemýšlel o tom, jak zabránit znehodnocení svých úspor. Jedním z nejrozumnějších řešení se zdají být investice. Nesmíte se ale nechat zlákat nereálnými nabídkami slibujícími zaručené astronomické zisky. Své o tom ví čtenář Dámského Deníku Marián K. z Brna. „Viděl jsem na internetu zajímavý odkaz. Kliknul jsem na něj a přišel o všechny peníze,“ napsal nám do redakce.

O podobné investici dlouho uvažoval

Kybernetické podvody se na internetu šíří jako epidemie. Na triky falešných obchodníků se nechala nachytat už spousta důvěřivých Čechů, kteří své úspory pravděpodobně už nikdy neuvidí. Pro policii je totiž obecně velmi složité takové případy odhalovat. „Delší dobu jsem uvažoval o investici do kryptoměn, abych na nich v dlouhodobém horizontu vydělal. Říkal jsem si, že to je dobrá investice,“ vysvětlil pan Marián.

Barbora na internetu zahlédla video se známou osobností a nabídkou investice. Naštěstí včas zjistila, že se jedná o podvod

Brouzdal proto po internetu a hledal informace, jak s úsporami co nejlépe naložit. Jenže pak se všechno rychle zvrtlo. Na sociálních sítích narazil na banner se zajímavou nabídkou.Klikl jsem na něj, což jsem neměl dělat, protože od toho okamžiku šlo všechno do háje. Vyplnil jsem formulář a pak mě kontaktoval obchodník, který mě navedl na falešné investiční stránky,“ popisuje pan Marián.

Kyberšmejdi ho obrali o pořádný balík

Z počátku se náš čtenář domníval, že na platformě skutečně investuje. „Než jsem si uvědomil, že je to podvod, přišel jsem o balík. Zavolal jsem obchodníkovi, ale číslo bylo nedostupné. Nakonec zmizely i ty investiční stránky. Nechal jsem se napálit jako malý kluk,“ uvedl pan Marián. Některým investičním webům je lepší se vyhnout velkým obloukem. Podle serveru Chip jde třeba o platformu Cbytes nebo portály OKX.com a bybit.com.

Bitcoin a mobilní telefon iZdroj fotografie: Freepik

Před podobnými platformami varuje i policie. Podobě jako pan Marián se nechal oškubat i muž z Teplicka, který přišel o 626 tisíc korun. „Nabádáme k maximální opatrnosti při investování do kryptoměn. Zvolte si ověřené internetové stránky, případně využijte finančního poradce. Dejte přednost osobnímu setkání před navigováním přes mobilní telefon,“ radí mluvčí ústeckokrajské policie Ilona Gazdošová.

S jakými podezřelými nabídkami jste se na internetu setkali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články