Problémy v bytovém domě někdy nemusí mít na svědomí jen sousedé, ale i samotné bytové jednotky. V tomto případě si obyvatelé domu stěžují na zápach a zvláštní zvuky.
Noční můru zažívají obyvatelé bytového domu v Budzyni v Polsku. Člověk by řekl, že prázdný byt po zesnulém sousedovi nebude představovat žádný problém, nikdo v něm nebydlí, tudíž nikdo nenadělá nepořádek ani hluk. Opak je ale pravdou. Z prázdného bytu se line neuvěřitelný zápach a podivné zvuky.
Tragédie z roku 2015
Vše začalo v roce 2015, kdy jeden z obyvatel rodinného domu, pan Joas Zenon, ve svém vlastním bytě spáchal sebevraždu. Žil sám, jeho žena a 2 děti se odstěhovaly do zahraničí, kde začaly nové životy, a z pana Zenona se tak stal samotář, který však nikomu nepřekážel. V domě udržoval čistotu, nebyl hlučný, v podstatě o něm nikdo ani nevěděl. O to větší šok to pro všechny byl, když se sám rozhodl ukončit svůj vlastní život.
Přestože informace o jeho smrti byla pro celé okolí smutnou zprávou, to, co následovalo, jim vytvořilo vrásky na čele ještě více. Přestože je byt už dlouhou dobu zcela prázdný, představuje pro všechny obyvatele domu veliký problém. Vychází z něj neskutečný zápach a podivné zvuky připomínající praskání a vrzání podlahy nebo nábytku.
Byt je v rukou probačního úředníka
Situaci by mohl vyřešit další majitel bytu. Bývalá manželka i děti se zřekly dědictví kvůli dluhům pana Zenona, tudíž neměly nárok ani na samotný byt. Okresní soud jej proto po čase určil do rukou probačního úředníka. Ten však zanechává byt stále zanedbaný. Problémy s bytovou jednotkou tak ztěžují život mnoha sousedům, především těm, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti bytu ve stejném patře nebo těsně nad či pod.
Například muž žijící nad bytem pana Zenona si stěžuje na nesnesitelný zápach, který mu zamořuje celou domácnost. Silný odér se vstřebal do nábytku i do věcí, nehledě na to, že přímo nad bytem má muž ložnici. Noční můra všech obyvatel stále pokračuje, všichni jen zoufale čekají, až pomine. Situaci má nyní v rukou program Interwencja.