Americký ortoped pomáhá zvířatům, aby mohla i při ztrátě končetiny žít plnohodnotný a šťastný život. Vyrábí pro ně totiž protézy.
Každému člověku přináší pocit naplnění různý typ práce. Pro někoho je smyslem života prodávat v obchodě, pro jiného zase vzdělávat děti. Někteří zase chtějí zachraňovat životy nebo něco vyrábět. Derrick Campana spojil právě tyto dvě činnosti dohromady a začal se jim naplno věnovat. Nejenže tedy zachraňuje zvířata, ale také jim usnadňuje život, protože jim nahrazuje chybějící končetiny.
Nehoda jeho psa mu ukázala směr
Derrik si byl již od malička jistý tím, čím chce v dospělosti být. Věděl, že chce pomáhat, a tak se rozhodl pro studium lékařství, přesněji ortopedie. Po vystudování se své práci začal věnovat a zpočátku chtěl dělat protézy pro lidi. Ale jeden případ o všem rozhodl. Jednoho dne potřeboval totiž pomoci jeho labrador Charles, který si zranil tlapku. A tak se muž pokusil pro něj vyrobit protézu, což se mu také podařilo. Od té doby měl Derrik jasno v tom, co bude v budoucnu dělat.
Rozhodl se, že bude pracovat pouze se zvířaty. A nejenže tento laskavý člověk zachránil již přes dvacet tisíc zvířat, ale především jim usnadnil život. Tím, že pro ně vyrábí protézy, jim neuvěřitelně pomáhá. Díky němu mohou dále žít plnohodnotný život bez omezení a trápení. Kromě toho také natáčí edukační videa pro veterináře.
Pomohl již mnoha zvířatům, dokonce i slonovi
Svou velmi prosperující společnost, která se zabývá péčí o zvířata a výrobou protéz, založil již před téměř dvaceti lety. V průběhu let si vybudoval obrovskou klientelu a takových umělých náhrad částí těla vytvořil již neuvěřitelné množství pro velkou spoustu různých zvířat. Patřili mezi ně nejen domácí mazlíčci, ale také obyvatelé zoologických zahrad. Dosud vyrobil protézy pro psy, kočky, kozy, lišky, velbloudy, koně, gazely, ovce, a dokonce i pro slona.
Má i pacienty, které osobně nikdy neviděl, protože se na něj obracejí lidé z celého světa. Ač je práce na dálku mnohem náročnější, dokáže si s ní Derrik velmi dobře poradit. Funguje to tak, že společnost nejprve pošle majiteli zvířete sadu, pomocí které lze určit tvar končetiny. Po změření majitelé posílají sadu zpět. Na základě získaných údajů pak odborníci vyrábějí vhodnou protézu z termoplastů.
Práce Derrika je opravu obdivuhodná a v jeho případě se dá říct, že je to člověk na skutečně správném místě. Díky němu mohou žít zvířata po celém světě úžasný a skoro normální život i potom, co přišla o celou končetinu či její část. V lidském světě je tohle normální, ale ve zvířecím až tolik ne. Proto je úžasné, že se někdo tomuto oboru naplno věnuje.