Kuriózní případ záhadných nálezů peněz řeší policie ve Velké Británii. Občané malého městečka dostávají v obálkách peníze od neznámého dárce.
Bohatým bral a chudým dával. Možná, že heslem legendárního anglického zbojníka Robina Hooda se nechal inspirovat neznámý dárce, který lidem ve Velké Británii nechává v poštovních schránkách v obálkách peníze. Nezanechává přitom po sobě žádnou stopu nebo kontakt. O zvláštním případu v britském Sommersetu informovala tamní policie.
Neznámý odesílatel tají svou totožnost
Zatímco v dnešní době jsou daleko běžnější příběhy, kdy se vypočítaví a chamtiví lidé chtějí obohatit na úkor jiných, tento případ je jiný. Obyvatelé britského městečka Sommerset totiž peníze naopak od neznámého dárce dostávají. Policie nezveřejnila, o jakou částku se jedná, chce však štědrého dárce za každou cenu najít, aby zjistila, co jej k tomuto činu motivuje.
Dle policejního hlášení by šlechetným dárcem měl být údajně muž, který byl v jednom případě spatřen, jak do schránky obálku vkládá. Jeho totožnost je zatím však neznámá a policie vyzývá občany, aby předali informace, které mohou k objasnění případu pomoci. V současné době se jedná o několik lidí, kteří byli penězi obdarováni a policii kontaktovali. Může jich být však ve skutečnosti daleko více, protože ne každý z dárců nález peněz na policii ohlásil. Nebylo taktéž zjištěno ani žádné vodítko, které by darované spojovalo.
Obdarovaní mají k dárku různé postoje
Jednou z příjemců peněz je také paní Margareth Tully (62 let), která nález peněz ohlásila na policii. „Předala jsem peníze do rukou policistů, protože si nejsem jista, zda je správné, abych si je ponechala. Věřím, že policie vypátrá totožnost toho muže, jenž peníze rozdává, a poskytne nám k tomu další informace.“
Svou unikátností vzbudil případ ve Velké Británii rozruch a rozděluje veřejnost na dva tábory. Zatímco jedni tvrdí, že je férové peníze odevzdat policii, většina soudí, že se jedná o akt laskavosti ze strany záhadného muže a peníze si mají obdarovaní ponechat. Jak říká jedno známé přísloví: „Darovanému koni na zuby nehleď.“