Mladou ženu lékaři prohlásili za mrtvou. V půlce příprav jejího pohřbu však náhle otevřela oči

Mladá žena byla po převozu do nemocnice prohlášena za mrtvou. Rodina přijala oznámení lékařů a kontaktovala pohřební službu. To neměla tušení, co se přihodí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jednadvacetiletá Timesha Beauchampová krátce před vlastním pohřbem znovu otevřela oči poté, co ji zdravotníci prohlásili za mrtvou. V provincii Detroit to způsobilo veřejný poprask. Mladá žena, která byla prohlášena za mrtvou, se probudila těsně před svým pohřbem. Takto znějí titulky zpravodajských webů. Smrt byla potvrzena v jejím domě na předměstí Detroitu, ona však otevřela oči ve chvíli, kdy nechybělo málo k uzavření rakve.

Nejevila žádné známky života

Podle deníku The Guardian se jedná o mladou 21letou ženu žijící v Southfieldu (stát Michigan, Spojené státy americké). Timesha Beauchampová byla původně nalezena ve svém domě hasiči, kteří do něj vnikli, a nejevila žádné známky života. Lékaři na pohotovosti ji jasně označili za mrtvou a vyrozuměli rodinu, jež pověřila pohřební agenturu, aby se postarala o pohřeb.

Na žádost rodiny nebyla provedena pitva. Záchranáři se ji snažili oživit 30 minut, ale nic se nezměnilo. Žena neměla puls a nedýchala. Byla předána k balzamování a přípravným procesům. Když jeden ze zaměstnanců objevil oběť, všiml si, že nepatrně dýchá. Převezli ji do nemocnice a okamžitě intubovali. Lékař pohotovosti v nedaleké nemocnici považoval informace poskytnuté záchranáři za dostatečné k tomu, aby ji prohlásil za mrtvou, což byla fatální chyba.

Odborník vysvětlil problematiku

Matka oběti, rozhořčená tím, co se stalo, nechápala, jak mohli lékaři nahlásit smrt. Případ Timeshy Beauchampové však není první, existuje několik příběhů, kdy se lidé po prohlášení za mrtvé probrali k vědomí. Pierre-Franàois Laterre, vedoucí oddělení intenzivní péče na univerzitních klinikách Saint-Luc v Bruselu a předseda Resuscitační společnosti, podal vysvětlení.

iZdroj fotografie: Pexels

Podle něj může otrava drogou způsobit hluboké kóma a narušit činnost mozku včetně metabolismu. Někdy se zdá, že člověk nedýchá vůbec a postihne jej podchlazení. Dýchání a puls se tak mohou výrazně zpomalit, až se může zdát, že chybí. Podle odborníka tento stav netrvá příliš dlouho. Srdce může zůstat bez činnosti přibližně 15–20 minut, teprve po uplynutí této doby se proces stává nevratným.

Jaký máte názor na incidenty tohoto typu?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články