Budíte se v noci pravidelně ve stejnou dobu? Není to náhoda –⁠ každá hodina má navíc jiný význam

Pokud se v noci pravidelně budíte v určitou hodinu, je možné, že vám hrozí nějaký zdravotní problém. Záleží na tom, o kterou hodinu se jedná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí bojuje s nespavostí v určitých intervalech. Buď v noci špatně spí celkově, nebo se probouzí uprostřed noci a usnout může až za rozbřesku. Když se něco takového stane, je člověk potom celý den unavený a rozmrzelý. Pokud by vás zajímalo, proč se vám něco takového děje, pokračujte ve čtení. Vždy záleží na tom, v jakou hodinu se budíte.

1) Bdění mezi 21. až 23. hodinou

Mnoho lidí je v tento čas ještě normálně vzhůru. Pokud se však chystáte spát a nemůžete třeba do 11 usnout, tak je to kvůli nejčastějšímu důvodu nespavosti. V tomto čase totiž přemýšlíte nad vším, co vás stresuje, a poté máte úzkosti. Doporučuje se naučit některé relaxační techniky, meditovat a zklidnit se před usnutím.

2) Nespavost mezi 23. až 1. hodinou ranní

Podle vědců v tomto případě způsobuje bdělost činnost žlučníku. Probuzení také může souviset s emočním zklamáním. Abyste mohli lépe spát, musíte odpustit nejen sobě, ale i druhým. Měli byste se naučit přijímat věci kolem vás. Zkrátka si uvědomte, že minulost nezměníte, a proto nemá cenu se kvůli ní trápit.

3) Bdění mezi 1. až 3. hodinou ranní

Pokud někdo v tomto čase trpí nespavostí, je něco v nepořádku s jeho játry, nebo se potýká s potlačovaným hněvem. Když se probudíte, zkuste si do sklenice nalít čistou vodu a pokuste se rozluštit, na koho nebo na co se zlobíte. Snažte se odpustit a uvidíte, že váš spánek bude mnohem klidnější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Nespavost mezi 3. až 5. hodinou ranní

Jestliže se vám stává, že se často budíte právě v tuto hodinu, dost možná vás právě napadla nějaká skvělá myšlenka. Probuzení v tomto období může souviset se zenovou energií spojenou se středem plic. Bohužel, toto není jediný důvod, proč se lidé v tuto hodinu budí. Mohou za to být zodpovědné i deprese a smutek.

5) Bdění mezi 5. až 7. hodinou ranní

Pokud nevstáváte ještě před touto hodinou, ale i tak trpíte nespavostí, nemusí to být nijak velký problém. Může se totiž jednat o potíže v tlustém střevě. Zjednodušeně řečeno byste si měli zkusit zajít na záchod a uvidíte, že se vám uleví.

V jakou hodinu se nejčastěji budíte vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články