Majitel pustil svého kokršpaněla „navolno“. Ten nešťastnou náhodou zůstal 60 hodin uvězněný v podzemí

Pejsek uvízl ve spletitých chodbách nor, jež si pod zemí vybudovali jezevci. Na jeho vysvobození byli potřeba hasiči, a dokonce i speciální záchranná služba.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Asi každý majitel pejska jej někdy pustil na volno. Při procházkách v přírodě mnozí nevidí důvod k tomu, aby musel zůstat uvázaný. Pejsek se navíc proběhne a po příchodu domů je často tak uřícený, že usne. Páníček Winstona, černého kokršpaněla, měl rovněž zvykem jej při procházkách nechat volně běhat po okolí. Nevěděl ale, jak se takové rozhodnutí může zvrtnout.

Zatoulal se do jezevčí nory

Při jedné z procházek se Winston zatoulal do jezevčí nory. Když mu jeho majitel přispěchal na pomoc, omylem stoupl na jeden z tunelů a ten se probořil. Takto přišel pejsek o možnost vycouvat a proto se začal nořit hlouběji do spletitých chodbiček, které si tam jezevci vybudovali. Jeho páníček už byl bezradný a tak si zavolal na pomoc hasiče, kteří zkontaktovali záchrannou službu jménem Leicestershire, jelikož jim bylo jasné, že s něčím podobným si sami neporadí.

Problém byl, že se pejsek zatoulal do oblasti, která byla chráněná. Jeho záchrana se tak protáhla o neuvěřitelných 48 hodin, kdy se snažili sehnat povolení. Jakmile se jim to však povedlo, ihned se dali do práce. Nejprve bylo potřeba Winstona lokalizovat. To se ukázalo jako obtížné a bylo potřeba zavolat odborníky z Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA), kteří přinesli speciální zařízení.

Po hodině se jej povedlo vysvobodit

To pomohlo zesílit zvuky z podzemí a pejska tak konečně lokalizovat. Poté už zbývalo jen vzít do rukou lopaty a k pejskovi se prokopat. Tato část se ukázala jako náročnější než se původně zdálo a do práce se museli zapojit téměř všichni přítomní. Po hodině plné vypětí sil a potu se z hlíny konečně ukázal k smrti promrzlý dobrodruh, který seděl přimrzlý šokem u země, než spatřil svého majitele. K tomu se okamžitě a se zjevnou úlevou rozběhl.

iZdroj fotografie: Pixabay

Když po celých 60 hodinách zabořil čumáček do páníčkovy náruče, všem se potvrdilo, že námaha na jeho záchranu se opravdu vyplatila. Čtyřnohému objeviteli to dalo velmi důležitou lekci o tom, že nemá zkoumat zvířecí nory. Jeho páníček jej ale i tak s velkou pravděpodobností na volno asi dlouhou dobu nepustí. Naštěstí mu pobyt pod zemí nezpůsobil žádnou větší újmu na zdraví. Až na zničení jezevčích nor se proto nic hrozného nestalo.

Co si myslíte o venčení pejsků bez vodítka vy?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články