Policista se stal opatrovníkem 6letého chlapce bez horních končetin, který se touží stát vyšetřovatelem

Handicapovaný chlapec z amerického státu Georgie se chce stát vyšetřovatelem. V parku se tak seznámil s policistou, který ho začal učit, co práce policisty obnáší.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem policejního oddělení Duluth
                   

Když před několika měsíci šel policejní důstojník Rolf Seiferhel z oddělení Duluth hlídkovat do centra města, nečekal, že se ten den setká se svým obdivovatelem. Malý chlapec, který se od jiných dětí liší pouze tím, že se narodil bez rukou, měl vždy sen stát se policistou. Když uviděl Rolfa na pochůzce, rozhodl se, že půjde tvrdě za svým, a z nečekaného setkání tak vzniklo obrovské přátelství.

Setkání Rolfa a Harrisona

Harrison, kterému je nyní šest let, se narodil v americkém státě Georgia bez rukou. I přes svůj handicap ale věří, že se jednou bude moci stát vyšetřovatelem. Harrison policistu zastavil a řekl mu, že se chce stát taky policistou, aby mohl pomáhat lidem cítit se bezpečně. Rolfa postoj malého chlapce zaujal. „Přesně z toho důvodu jsem se dal k policii já,“ vypověděl později.

Rolf se později rozhodl, že si Harrisona vezme pod ochranná křídla. „Buďte k lidem vždycky slušní a chovejte se k nim tak, jak chcete, aby se chovali k vám. Mějte k ostatním respekt,“ vysvětloval Rolf. Policejní důstojník se tak setkává s malým chlapcem v parku každý pátek při policejní obchůzce. Pro oba je to nejlepší den v týdnu. „Vyprávíme si o tom, co policista musí mít, jak se musí chovat a na co by se měl připravit,“ vypráví Rolf.

Policejní pátky

„Rolf dohlédl i za Harrisonův handicap,“ popisuje situaci matka chlapce. „Moc si vážím toho, že mu pomáhá splnit si svůj sen,“ dodává dojatě. I přesto, že prognóza chlapce nebyla pozitivní, Harrison ukazuje, že je bojovník. „Lékaři říkali, že nebude sám ani chodit a že bude stále odkázaný na pomoc ostatních,“ vypráví matka. „On je ale tvrdohlavý, a když si něco umane, dosáhne toho. Naučil se chodit a místo rukou používá nohy,“ dodává.

Malý chlapec se chce stát policejním vedoucím nebo detektivem. Je nutno uznat, že díky pomoci Rolfa má k této kariéře hezky nakročeno. Přesně taková partnerství by měla vznikat v celé společnosti. I lidé s handicapem mají životní elán a odhodlání něco dokázat. Ve spojení s někým, kdo tu jiskru života dokáže rozdmýchat, jsou nezastavitelní,“ vysvětluje matka.

Policista Harrison

Chlapec věří tomu, že v policejním sboru je místo pro všechny. Nevnímá totiž to, že nemá ruce jako handicap, ale prostě kus sebe. Pokaždé, když o sobě budete pochybovat a říkat si, že něčeho nedosáhnete, vzpomeňte si na odhodlaného Harrisona. O pár let později o něm totiž můžeme číst jako o prvním úspěšném kriminalistovi bez rukou. Ať už se mu jeho sen splní či nikoliv, jeho odhodlání může být ukázkou dalším dětem i dospělým.

Co říkáte na neobyčejné přátelství malého chlapce se zkušeným policistou?

Rolf a Harrison v parku

Zdroj: 11Alive

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Kateřina Černoušková

Jsem redaktorka s neustávající touhou objevovat a sdílet svět žurnalistiky a životního stylu, včetně bulvárních témat. Můj poutavý a otevřený přístup oslovuje čtenáře na webu, kde přináším originální a inspirativní články. S nadšením poodhaluji moderní trendy a aktuální bulvární události.

Zobrazit další články