Spalujte tuky jako za mlada i po čtyřicítce. Přehodit metabolismus a hormony do správných kolejí jde jednodušeji, než si myslíte

Je jasné, že to ve čtyřiceti letech s vaším zdravím nebude stejné, jako když vám bylo dvacet. Ale něco pro to samozřejmě můžete udělat.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Váš metabolismus se může zpomalit po dosažení věku čtyřiceti let. Dobrou zprávou ale je, že s pomocí několika jednoduchých věcí můžete svůj metabolismus opět zrychlit. Co to vlastně ten metabolismus je? Metabolismus je látková a energetická výměna, při které vaše tělo přijímá a zpracovává živiny, které jsou pro jeho fungování velice důležité. Jak ho tedy můžete po čtyřicítce opět zrychlit?

Detoxikujte své tělo

Podle odborníků je metabolismus ve starším těle pomalý proto, že se v trávícím traktu nahromadí látky, které ucpou váš trávící systém a zabrání tomu, aby vaše orgány fungovaly na té nejlepší úrovni. Abyste trávící trakt uvolnili, doporučuje se konzumovat více enzymů a vlákniny. Vyhněte se mléčným výrobkům, lepku a cukrům, které vás mohou ucpat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pijte hodně vody

Vědci zjistili, že když denně vypijete litr a půl vody, pomůžete metabolismu dostat se rychleji do normálu. Ale dejte si pozor na pití při jídle. To totiž může ředit trávící enzymy ve vašem těle.

Ke snídani si dávejte smoothie

Pokud patříte k milovníkům smoothie, tak budete nadšení. Začít den nějakým dobrým ovocným nápojem je skvělý způsob, jak nastartovat váš metabolismus. Nejvíce se doporučuje tzv. „Zelené smoothie“, které si můžete připravit z těchto surovin:

  • 1 a půl šálku vody
  • 340 g římského salátu
  • 45 g baby špenátu
  • 205 g řapíkatého celeru
  • jablko
  • hrušku
  • banán
  • půlku citronu

Tohle je nápoj, který je nabitý živinami, které vaše tělo potřebuje. Když si ho budete dávat pravidelně ke snídani, brzy uvidíte výsledky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každé ráno vypijte horkou vodu s citronem

Pití horké vody s citronem hned po ránu je další věc, kterou odborníci doporučují. Citrony nejenže zrychlují váš metabolismus, ale také pomáhají při hubnutí. Dá se říct, že tento nápoj vám ráno spálí kalorie a vy se můžete v klidu chystat a neřešit cvičení hned po probuzení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Snažte se aspoň trošku cvičit

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro vaše tělo udělat pro zrychlení metabolismu, je zůstat stále aktivní. Stačí pouze, když se půjdete například po večeři pravidelně projít. I to totiž pomůže. S přibývajícím věkem je cvičení ještě důležitější, protože rychleji ztrácíte svalovou hmotu, což zpomaluje váš metabolismus.

Dopřáváte svému tělu pravidelný pohyb a zdravou stravu?

Zdroj: Wellandgood

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články