Pět každodenních zlozvyků stojících za přebytečnými kilogramy. Vyhněte se jim obloukem a do 1 měsíce máte postavu snů

Dlouhodobé hubnutí může být náročná záležitost. A to o to více, pokud se stále držíme starých, byť zdánlivě neškodných zlozvyků.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pokud se zrovna pokoušíte o snížení hmotnosti a celkové vytvarování postavy, určitě zbystřete. Existují totiž zdánlivě neškodné zlozvyky, které mohou mít významný podíl na tom, že se vám hmotnost snižovat nedaří, nebo dokonce přibíráte. Takových zlozvyků může být velké množství, dneska si představíme některé z nich, které vám s ručičkou váhy můžou pomoci.

1. Spíte více, než byste měli/museli


Pokud máte málo spánku, vaše tělo pravděpodobně produkuje hormon kortizol reagující na stres, který zvyšuje vaši chuť k jídlu. Energetický příjem je pak vyšší než výdej a člověk přibírá na váze vlastně jen kvůli tomu, že se špatně vyspal. Spaní déle než je nutné však nemusí být o moc lepší. Podle nedávné studie provedené časopisem PLOS One může spánek více než 10 hodin v noci vést k vyššímu indexu tělesné hmotnosti.

iZdroj fotografie: Freepik


Spěte tedy ideálně mezi 7-9 hodinami a vyvarujte se nárazovému spánku přes den. Pokud se vám nedaří úspěšně vstávat, nezoufejte. Vstávání je taky návyk. Znamená to tedy, že pravidelné vstávání nemusí být ze začátku vůbec jednoduché. Nastavte si denní režim, choďte spát a vstávejte každý den ve stejnou dobu, 2 hodiny před spaním se vyvarujte modrému světlu z monitoru a uvidíte, že se spánkový režim brzy upraví.

2. Neroztahujete si závěsy hned po probuzení

Ihned po probuzení otevřete rolety nebo závěsy. Jedna studie v časopise PLOS One zjistila, že světlo z ranního slunce posiluje váš metabolismus a pomáhá tělu probudit se. I 20 až 30 minut denního světla stačí k ovlivnění vašeho indexu tělesné hmotnosti. Dopřejte si tedy po ránu pořádnou dávku sluníčka a uvidíte, že se vám den bude začínat zase o něco lépe.

3. Stlaní postele ráno po probuzení vám nepřijde důležité

Možná to zní zvláštně, ale je to tak. Studie americké Národní nadace pro spánek odhalila, že lidé, kteří si zvykli stlát postel hned ráno po probuzení, také celkově potvrzují výrazně lepší kvalitu spánku. Koneckonců, zdravý spánek je optimální cestou ke zdravé hmotnosti. Věnujte tedy ráno minutu tomu, abyste si postel ustlali. Uvidíte, že se vám do ni bude večer ulehat s o poznání větší lehkostí.

iZdroj fotografie: Freepik

4. Pravidelné vážení je pro vás stále noční můrou

Vědci z Cornell Univerzity dokázali, že každodenní vážení je úspěšná technika, která podporuje hubnutí. Nejlepší čas pro pravidelné vážení je hned ráno po probuzení. Protože hubnete přes noc, získáte nejpřesnější číslo. Pravidelného vážení se nemusíte bát, je to další návyk, který děláte pro sebe. Navíc dívat se každý den na to, jak gramy ubývají je přeci tou největší odměnou, no ne?

5. Snídáte málo nebo dokonce vůbec

Vědci z univerzity v Tel Aviv trvají na tom, že ráno byste se měli nechat rozmazlovat lahodným jídlem. Vyvážená snídaně, která obsahuje 600 kalorií libových bílkovin, sacharidů a také nějakou tu zdravou sladkou tečku v podobě například kousku ovoce, vám ve skutečnosti usnadní dodržování denního dietního plánu.


Podělte se o svůj názor v komentářích s dalšími čtenáři. Sdílení a vzájemná podpora totiž může mít opravdu příznivý vliv. Jakmile odstraníte tyto zlozvyky, čísla na váze se jako zázrakem začnou hýbat k vytouženému cíli.

Tak který z výše uvedených zmíněných zdánlivě neškodných zlozvyků je ten váš? Nebo jich máte více?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články