Zhubněte za pouhé dva týdny. Stačí vám k tomu jednoduchý jídelníček

Sníte o tom, že se jednou budete znovu vejít do svých oblíbených kalhot a s lehkostí zapnete každý knoflík? Nemusí to být jen vaše fantazie. Stačí jen dodržet základní jídelníček.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Dieta vás nemusí zcela zničit. Spíše naopak byste se měli držet pokrmů, které vám dodají energii, nebudete mít hlad, ale přesto nebudou tolik kalorické. Hubnutí by vám mělo přinášet radost. Pokud se totiž nebudete cítit spokojeně, kila prostě dolů nepůjdou a vy se budete dál zbytečně trápit. 

Jídelníček založený na vejcích

Následující vaječná strava je jedním z nejpřínosnějších způsobů hubnutí, protože poskytuje tělu potřebné živiny a vitamíny, zvyšuje funkci metabolismu a také dodává pocit sytosti. „Když jsem poprvé slyšela o této podivné vaječné dietě, nevěřila jsem jí, ale můj manžel mě povzbudil, abych to zkusila,“ tvrdí jedna z uživatelek. „Nyní mohu s hrdostí říci, že se mi podařilo zhubnout 5 kg za 2 týdny bez jídla a téměř jsem si ani nevšimla žádného hladovění,“ přiznává. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
K hubnutí povede změna stravování

Týdenní jídelníček

První den si ke snídani dejte dvě vařená vejce, dva pomeranče a jeden šálek nízkotučného mléka. K obědu si dopřejte 60 gramů kuřecího masa a sklenici jogurtu. Večeře by měla zahrnovat opět vařené vejce, 50 gramů kuřecího masa a jeden pomeranč. 

Druhý den v dietě pokračujte. Snídaně je stejná jako předchozí den, ale pomeranč vyměňte za vodu s citronovou šťávou. K obědu si dejte rybu a jeden grapefruit. Den zakončete večeří, která bude složená ze tří vajec, vařených natvrdo. 

iZdroj obrázku: PxHere
Vyšlehání žloutků

Třetí den už se tělo bude cítit trochu lépe. Můžete si ráno dopřát džus a opět vejce. K obědu si nyní dejte hovězí plátek a jeden grapefruit. K večeři opět tři vařená vejce. 

Další den si můžete vajíčka trochu zpestřit smažením s cibulí, petrželí a koprem. K obědu si připravte salát s kuřecím masem a k večeři jedno vejce a dva pomeranče. 

Pátý den ke snídani doplňte vejce o zeleninu, jako je mrkev. K obědu si opět dejte dvě mrkve a pomerančový džus. Večer uvařte nebo upečte rybu s jedním vejcem. 

Šestý den se držte kombinace vajec s jogurtem a ovoce konzumujte jen minimálně. To samé proveďte den sedmý. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Naučte se jíst správně

Druhý týden

I následující týden se snažte jídelníček nepokazit, i když to teď může být trochu náročnější. Začněte snídaní s ovocem, k obědu si dopřejte salát s kuřetem a k večeři vařená vejce. 

Devátý i desátý den postup opakujte s tím rozdílem, že ovoce vyměníte za vařenou zeleninu. Připravujte jí na páře, nikoli na oleji. Jedenáctý a dvanáctý den opět opakujte, ale svůj jídelníček obohaťte o tuňáka v přiměřeném množství. 

Den třináctý a čtrnáctý už jsou konečnými dny vaší diety. Tady už se můžete připravit na pestřejší stravu a dopřát si společně s vejci i grilované kuře. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články