Nečekaná smrt novorozence přiměla otce k činu | DámskýDeník.cz

Dcera mu zemřela 3 týdny po narození kvůli cucání prstíků. Zarmoucený otec varuje všechny rodiče, může se to stát i vám

Virus herpes je v dnešní době velmi běžný a nevěnujeme mu velkou pozornost. V těle novorozence však může napáchat obrovské škody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mladý pár byl štěstím bez sebe, když se dozvěděl, že mají na svět přivést dítě. O to větší radost a nadšení přišlo poté, co zjistili, že to má být holčička. „Naše srdce bylo zalité láskou,“ prohlásili Jeff a Natasha. Ani jeden z nich dopředu nečekal, jakou noční můru zažijí.Byla to radostná novina

Oba nastávající rodiče se nemohli dočkat, až se svou malou dcerou budou zažívat vše, co jim život přihraje do cesty. Pojmenovali jí Mallory a ihned po narození jí věnovali veškerou pozornost. Jejich dcera však po třech týdnech nečekaně zemřela. „Malá Mallory měla stále v puse prstíky, nejspíše na ni někdo bez viditelných příznaků přenesl infekční herpes,“ vyjádřil se k situaci nešťastný otec.


iZdroj fotografie: Pexels

Ten se však zároveň rozhodl, že bude šířit osvětu na sociálních sítích, aby další rodiče dokázali takovým situacím předejít a vyvarovat se takto bolestnému zážitku. Nemoc se totiž nejdříve projeví třeba jako chřipka. U Mallory nejprve přišla vysoká horečka, kterou se lékaři snažili snížit antivirovými léky. Poté se na miminku na těle vytvořily puchýře a antivirová léčba přestala bohužel fungovat. Následně nastala situace, kterou se všichni snažili do poslední chvíle odvrátit, a to smrt.

Prosba zhrouceného otce

„V přítomnosti malých dětí si prosím myjte pečlivě ruce. Děláte to pro něj. Ten křehký drobeček je na světě teprve krátce, má obranyschopnost pouze z těla matky,“ prosí otec. Dítě si po narození teprve musí imunitu na běžná onemocnění vytvořit. „I přestože polovina světa má virus herpes v sobě, stále na něj umírají lidé, včetně naší Mallory,“ dodává Jeff.


iZdroj fotografie: Pexels

Podle statistiky můžete mít virus herpes v těle, aniž byste o tom věděli. Důkladné mytí rukou je tedy na místě. Novorozenci kromě doteku může ublížit také nevinný polibek člověka přenášejícího tento virus. Dítě přitom nezemře přímo na následky onemocnění, ale na to, že se jeho ještě slabý organismus vyčerpá ve snaze vyrovnat se s příznaky nemoci. Chraňte tedy své děti, jak to jen jde.

Věděli jste, že se něco takového může stát? Myjete si ruce pravidelně?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 760 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď