Po vážné operaci si sama ze sebe dělá legraci. Na videu předvádí svou „žraločí ruku“ a baví tím celý internet

Žena musela podstoupit rutinní operaci, během níž však došlo ke komplikacím. V důsledku toho jí musely být amputovány prsty na ruce, která má nyní zvláštní tvar.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Život matky dvou dětí, 34leté Sadie Kempové, se radikálně změnil, když potřebovala vyoperovat ledvinový kámen. Málem zemřela, přišla o práci i o domov. Lékaři jí museli amputovat prsty na rukou a pravděpodobně přijde i o dolní končetiny. Chirurgové se rozhodují, zda amputují chodidla nebo obě nohy od kolen dolů. Kvůli zákeřné infekci jí lékaři levou ruku zašili do břicha, aby se poškozená tkáň zregenerovala. Vypadá jako hlava kresleného žraloka.

Její tělo postihla sepse

Problémy začaly na Štědrý den, jenž si britská vládní zdravotní úřednice užívala s rodinou. Večer ji ale přepadly mučivé bolesti zad a odjela na pohotovost. Lékaři diagnostikovali ledvinový kámen. Žena musela na operaci, aby kámen odstranili. Její tělo ale postihla sepse, což je život ohrožující stav, který nastává, když se tělo snaží bojovat s infekcí a napadne vlastní tkáně. Jde o nejčastější příčinu úmrtí v nemocnicích, často v důsledku komplikací při operaci.

Aby lékaři zachránili Sadie Kempové život, uvedli ji na 11 dní do umělého spánku. Infekce ale stihla nenávratně poškodit tkáň na všech končetinách. Chirurgové ženě nakonec amputovali všechny prsty na levé ruce, kterou pak zašili do vaku v břiše, aby udrželi krevní oběh. „Poprvé jsem se na ni podívala, pohnula jsem tím, co mi zbylo z palce, a řekla jsem si: Páni, vypadá to jako žralok,“ říká Sadie Kempová.

Rodina žila v domě od charity

Svůj příběh zveřejnila na sociálních sítích. Na TikToku video vidělo přes 125 milionů lidí. „Nevěděla jsem, že moje ruka bude vypadat jako žraločí hlava, dokud mi ji skutečně nevyndali z břicha,“ dodala Kempová. Své postižení bere s nadhledem, i když zdaleka nemá vyhráno. Přišla také o prsty na druhé ruce. Podle britských médií se lékaři nyní rozhodují, zda jí budou muset amputovat obě chodidla nebo nohy od kolene dolů.

@sadiessepsisjourney #sepsisshark #sepsissurvivor #warrior #strongwomen #keepsmiling #keepswimming ♬ original sound – Sadie Kemp

Žena, která pracovala ve vládním úřadu pro trasování kontaktů v koronavirové pandemii, o svoji práci přišla. Prošla nákladným rozvodem a žije se svými dvěma syny, 16letým Kenziem a 2letým Hendrixem, v domě, který jí poskytla charita. Teď se obává, že o domov rodina přijde. „Nevydělávám peníze pro své děti. Nemají střechu nad hlavou a já se kvůli tomu cítím hrozně. Chci tu být jen pro ně a dát jim nějakou jistotu,“ říká Kempová.

Na sepsi ročně zemře pětina lidí

Její kamarádka založila sbírkové konto, které by rodině pomohlo zaplatit výdaje a poplatky za zdravotní péči. Kempová by chtěla, aby se i díky jejímu příběhu zvýšilo povědomí o nebezpečí sepse. Kvůli sepsi jsem toho hodně ztratila, končetiny, vztah, nezávislost a prostě nechci, aby se to stalo tolika lidem, jako se to stává,“ vysvětluje. Podle Světové zdravotnické organizace stojí sepse za 11 miliony úmrtí na celém světě. Ročně na ni zemře zhruba 20 % lidí.

Jaké povědomí máte o sepsi?

@sadiessepsisjourney

This is my plastic surgeon explaining how he saved my hand, this is how my hand became a shark😂🦈

♬ original sound – Sadie Kemp

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články