Žena porodila na první pohled odlišnou dceru | DámskýDeník.cz

Novorozená holčička vypadá starší než její matka. Její vzhled všechny zaskočil, může za to genetická porucha

Svět je plný různých osudů, a ne všechny příběhy jsou bohužel veselé. Stejně jako tento konkrétní, kdy maminka se svou rodinou zažila šok, jakmile přivedla na svět holčičku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tato mladá dvacetiletá žena byla těhotná a tak jako většina milujících matek se těšila, až na svět přivede své dítě a vychová z něj úžasného člověka. V osudný den ovšem zjistila, že všechny její plány budou možná komplikovanější, než by čekala.Domácí porod nakonec stejně skončil v nemocnici

Žena se rozhodla rodit ve svém domově v malém městečku Libode v provincii Eastern Cape v Jižní Africe. Jakmile začala rodit, její babička zavolala záchranku, ale ta nepřijela včas. Tudíž ani nic jiného nezbývalo. Jakmile se holčička narodila, všichni si mohli povšimnout její vrásčité tváře a deformovaných rukou.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Z tohoto důvodu se ve výsledku stejně do nemocnice museli všichni vydat, protože něco zde evidentně nebylo ani trochu v pořádku. „Už během jejího porodu jsem si všimla, že je něco špatně. Vůbec neplakala, což není u novorozených dětí běžné, a dýchala jakoby skrz žebra nebo jak to popsat.“ svěřila se následně babička. „Jelo se tedy do nemocnice a tam nám řekli, že je zdravotně postižená. Byla to opravdová rána,“ pokračovala ve svém vyprávění.

Lidé umí být pořádně krutí

„Nyní se často doslýchám, že ji lidé oslovují hanlivými jmény a dělají si z ní srandu. Kdybych měla prostředky, tak je všechny do jednoho nechám zavřít do vězení,“ řekla již mírně rozhořčeně babička. Na internet totiž byly zveřejněny fotky novorozené dívky a mnoho lidí poznamenalo, že vypadá jako „stará baba“, a nenapsali to zrovna dvakrát uctivě. A co že je to postižení, kterým holčička trpí?

Jedná se o progerii, které se také říká Hutchinson-Gilfordův syndrom. Je to extrémně vzácná, progresivní genetická porucha, která má za následek, že děti stárnou závratnou rychlostí, a to již od dvou let života. Většinou bývají s jejich stavem spojeny i jiné příznaky, jako je výrazný a vysoký hlas nebo absence prsu či bradavky. Tito lidé většinou do dvacátého roku života podlehnou kardiovaskulárním komplikacím.

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 902 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná