Žena málem oslepla na pravé oko | DámskýDeník.cz

Myslela si, že má v oku jen zbloudilou řasu. Během pár dní byla úplně slepá. Dejte si pozor, může se to stát i vám

Pokud jste někdy měli potíže s podrážděním očí, určitě víte, jak nepříjemné to může být. Tuto mladou dívku ovšem zlehčení jejího problému málem stálo zrak.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Oči jsou velmi citlivá věc a je potřeba o ně správně pečovat, jelikož jejich ztráta znamená ztrátu celého jednoho smyslu. Jakmile se například říznete do ruky, sice vám poteče krev, ale do pár dní o ráně ani nevíte. Za pár týdnů už ani jizva nezbyde. Představte si to samé zranění v oku a nemusíte přemýšlet dlouho, aby vám došlo, že následkem by nejspíše byla slepota. Je tedy potřeba každý problém v této oblasti okamžitě řešit, a to zvláště, pokud se nelepší.Myslela si, že je jen podrážděné

Tento příběh se odehrál 27leté Victorii Maddockové, jejíž pravé oko ji začínalo nějak zlobit. Bylo zarudlé, svědilo a celkově na něj i trochu hůř viděla. Byla přesvědčená o tom, že jí do něj jednoduše spadla řasa a nyní je jen podrážděné. Rozhodla se tedy všechny příznaky léčit očními kapkami, volně prodejnými v lékárně.


iZdroj fotografie: Freepik

Pak se po asi třech dnech probudila a zjistila, že přes oko vidí všechno jako přes sklenici mléka. To znamená, že neviděla skoro vůbec. Okamžitě se tedy rozhodla zajít k oftalmologovi a dnes jen vděčí tomu, že to udělala. Bylo totiž zjištěno, že má idiocornální endoteliální (ICE) syndrom, a ten vyústil v rozvoj glaukomu. Většinou se to vyskytuje u lidí okolo 70 let, ale zdá se, že nehezká výjimka potvrzuje pravidlo.

Musela hned na dvě operace očí

„Kdybych doktora odložila byť jen o jediný den, už bych dnes na pravé oko neviděla. V důsledku zvýšeného tlaku bych zrak kompletně ztratila. Je mi z toho špatně, jen co na to pomyslím, svěřila se mladá Victoria. Musela jít na operaci k vypuštění tekutiny z očí. Jelikož se však nepovedla, zanedlouho ji čekala druhá. Ta už byla naštěstí úspěšná. „Lidé si myslí, že glaukom se týká pouze starých lidí, já jsem ale zastáncem toho, že věk nehraje roli.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jsem vděčná každý den za to, že už jsem svůj problém neodkládala a šla ke specialistovi včas. Před pár dny, kdy mě oko teprve jen svědilo, by mě ani nenapadlo, jak vážný problém se za tím skrývá. A najednou se probudím a jako bych před ním měla clonu. Na konci prvního vyšetření jsem byla obklopena lékaři a všichni chtěli vidět mé oko, nikomu se nechtělo věřit, že by se glaukom vyskytl u tak mladého člověka,“ pokračovala ve vyprávění Victoria.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 591 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná