Zemřela mladá. Rodina našla vzkaz | DámskýDeník.cz

Zemřela na rakovinu ve 27 letech. O den dříve našla její rodina zprávu na facebooku. Po přečtení budete mít slzy na krajíčku

Není snadné se vyrovnat se smrtí blízké osoby, zvlášť, pokud jde o mladého člověka, který by měl mít ještě mnoho let života před sebou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí o smrti nepřemýšlí, navíc, pokud jsou v mladém věku. Holly Butcher však byla jednou z těch osob, kteří se s ní museli potýkat v raném věku. Když bylo Holly 26 let, byla jí diagnostikována malignita. Pak jen stěží nemohla pomýšlet na smrt. Před svým odchodem se rozhodla napsat dopis na rozloučenou na svůj profil na facebooku.Den po zveřejnění zemřela

Holly zřejmě tušila, že se její čas na světě nezadržitelně chýlí ke svému konci. Napsala dopis, který zveřejnila pouhých 24 hodin před posledním vydechnutím. Holly v dopise uvedla, že je zvláštní si uvědomit smrtelnost a přijmout ji v nízkém věku. Je to totiž věk, kterou obvykle ignorujeme. Holly si podle svých slov vždy představovala, že zestárne mezi úžasnou rodinou, kterou plánovala vybudovat se svým životním partnerem. Tak moc po tom toužila, až ji to bolelo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dodala, že život je křehký a nepředvídatelný a každý den na tomto světě je dar, nikoli legitimní právo. Ve svém dopise si mladá žena přála, aby si lidé nedělali tolik starostí s malými a nesmyslnými věcmi. Chtěla, aby lidé věděli, že z každé minuty svého života mohou dostat maximum, pokud budou chtít. Myslete na to, až budete naříkat nad malichernostmi. Buďte vděční za to, že máte jen malé starosti a vězte, že mohou přijít opravdu závažné problémy.

Nedělejte si hlavu z nesmyslů

Uvízli jste v zácpě? Špatně jste spali? Kadeřník vás špatně ostříhal? Pusťte z hlavy tyto nesmysly. Holly pochopila, že když člověk zjistí, že přišel jeho čas, nad takovým starostmi jako je zácpa jen mávne rukou. Podle ní je důležité se dívat na život jako celek, tyto části se pak jeví zcela bezvýznamné. Přála si prožít se svými blízkými ještě jedeny narozeniny, další Vánoce nebo alespoň další den se svým partnerem a psem. Jen jeden.


iZdroj fotografie: PxHere

Před smrtí se také zamyslela nad tím, že je malicherné utrácet věci za oblečení. Lepší je prý pozvat své blízké na oběd nebo jim koupit květinu. Udělat jim zkrátka radost a říct jim, jak je milujete. Ve svém dopise také radila, abychom utráceli za zážitky, o které nikdy nepřijdeme. Doporučila také více chodit do přírody, poslouchat hudbu a objímat svá zvířata. Dodala, že je důležité říci ne, pokud něco dělat nechcete a hlavně opakovat svým blízkým, co k nim cítíte.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1676 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná