Zdraví je pouze jedno: Vyplatí se proto znát druhy stolice

Podle stolice se dá snadno poznat, jestli se neblíží nějaká nemoc. Záleží ale na tom, co ten den konzumujete a také kolik toho vypijete. Při dlouhotrvajících problémem se nebojte navštívit lékaře.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Je známo, že v ideálním případě by stolice měla mít tvar „klobásy“, což značí, že se nám dobře daří a naše zdraví je v pořádku. Není tomu tak ale vždy. Tvar a konzistence stolice se může měnit v závislosti na našich stravovacích návycích. Varují také před případnou nemocí.

Různé typy stolice, se kterými se můžete setkat

Různé druhy stolice pocházejí z klasifikace zvané „Bristolská stupnice“. Je užitečná pro lékaře, protože mu pomáhá rychle analyzovat, o jakou poruchu nebo nemoc se může jednat. Malé tvrdé kuličky značí zácpu a setkal se s nimi každý z nás. Prozrazují také nedostatek vody a ovoce a zeleniny bohatých na vlákninu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nepodceňujte návštěvu toalety

Druhým tip je vlastně jako první, jen do tvaru klobásy. Jsou méně závažným projevem zácpy, pořád nezapomínejte pít a jíst ovoce a zeleninu. Pokud máte stolici ve tvaru klobásy s trhlinami na povrchu, jste na správné cestě a jste zdraví. Stolice zdravého člověka by měla vypadat jako hladká klobása. Navíc by neměly zůstávat žádné stopy na toaletním papíru. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Průjem může vést k řadě závažných onemocnění

Opačným problémem zácpy je průjem, který je velmi častým jevem 

Je normální, když používáte záchod několikrát denně. Pozor si ale dávejte na konzistenci stolice. Vaše střeva nefungují ideálně, pokud máte nepravidelné kousky stolice. Může to ohlašovat nástup průjmu. 

Jestli je konzistence stolice blízko tekuté formě, máte mírný průjem. Je potřeba změnit stravovací návyky, je možné, že přijímáte příliš mnoho tuku. Pokud problém s průjmem přetrvává, je nutné navštívit lékaře, který nařídí vhodnou léčbu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Průjem může vést k řadě závažných onemocnění

I když se o tomto tématu špatně mluví, je pro naše tělo důležité, aby střeva dobře fungovala a tím pádem i naše vyprazdňování. Nebojte se lékaři svěřit se svými problémy, ať se jedná o krev v moči, stolici nebo o hemoroidy. Při správné léčbě se problémů snadno zbavíte a navíc už budete vědět, jak se jim vyvarovat.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nepodceňujte návštěvu toalety
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články