8 zajímavostí o ženském těle, které málokterá žena ví. Ve škole se neučí a ve společnosti jsou stále tabu

Těchto 8 zvláštností a zajímavostí o ženském těle bude pro mnohé novinkami. Některé informace mohou být dokonce překvapivé, a to nejen pro muže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ženy jsou úžasná jemná a přitom silná stvoření. Jejich tělo je plné skrytých tajemství a zvláštností, které jen tak někdo neodhalí a neodkryje. Poznejte pohled na tělo ženy i z jiného úhlu. Například menstruace se s tímto pohlavím táhne už od pradávna. Historie menstruačních pomůcek je však více než pestrá.

Mylná fakta o pohlavním ústrojí žen

V dnešní době už vědci učinili pokrok v chápání lidského těla, stejně tak i toho ženského. Starověcí lékaři však v Řecku věřili v to, že děloha může cestovat libovolně po těle. To mělo údajně způsobovat nejrůznější typy problémů. Tato teorie byla však již dávno vyvrácena. A starověcí Řekové by byli pravdou o ženském těle nejspíše hodně vyvedeni z míry. Ale ani dnešní vědci nedokáží odhalit všechno, co se v něm odehrává.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Da Vinci si doplňoval mezery ve znalostech pitvami zvířat

Leonardo da Vinci byl velice pečlivým pozorovatel, který se zabýval lidskou anatomií. Jeho skici z pitev jsou i na dnešní poměry stále přesné a výstižné. Až tedy na jednu část těla. U ženských pohlavních orgánů dokonalosti, kterou sám vyžadoval, nikdy nedosáhl. Jeho nákresy se totiž podobají více zvířecím než lidským dělohám. Ne vždy mohl být divákem pitev, proto si své neucelené znalosti zkrátka doplnil o ty o zvířatech.

Panenská blána se neprotrhne vždy na poprvé

Panenská blána je často branná jako důkaz o panenství, což tak rozhodně být nemusí. Při prvním pohlavním styku může, ale nemusí prasknout. Je tu i jiná možnost, může se totiž pouze natáhnout a pružně se po sexu vrátit do původní polohy. V naprosto ojedinělých případech se dívka narodí s neprůchodnou panenskou blánou. To nedovoluje ani úniku menstruační krve či výtokům. Je zapotřebí vykonat menší zákrok pro vytvoření nutného otvoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak je to doopravdy s bodem G u žen

Bod G je místo se silným citem pro erotickou stimulaci. Určité studie zjistily, že ženy spíše zažijí orgasmus při využití onoho bodu G. Nedávno výzkumník navíc doopravdy našel tenké lanko erektilní tkáně, které by mohlo dokázat přítomnost bodu G. Jiní vědci však objev považují za jednu z vnitřních větví klitorisu. A že žláza byla pouze špatně zařazena. Tudíž otázka, zda je bod G jen mýtus, je stále ve hře.

Určení, zda je žena těhotná, není tak snadné

Žena většinou sama pozná, že je těhotná, a tedy dříve než kdokoli jiný. Lékaři poté obvykle počítají, pokud není jasný den oplodnění, těhotenství od prvního dne z posledního menstruačního cyklu. Zjistit okamžik, kdy počali, je velice těžké a prakticky nemožné. Navíc miminko nelze identifikovat dříve, než se embryo implementuje na stěnu v děloze. Proto nejsou domácí testy těhotenství úplně 100% důvěryhodné.

iZdroj fotografie: Freepik

Menstruační pomůcky při ženských dnech

V dnešní době je menstruačních pomůcek mnoho. K dispozici jsou jak vložky, tak tampony či menstruační kalíšky. V minulosti však ženy takovýto luxus rozhodně neměly. Používaly k tomu například papyrus v Egyptě, vlákno omotané kolem dřeva v Řecku nebo celulózové obvazy. Srovnávat je s dnešními pohodlnými a snadnými metodami tak není možné.

Jak lidé po světě vnímají menstruaci

V mnohých kulturách ženy byly a jsou prohlašovány za nečisté během jejich dní. Toto myšlení je také často odrazuje a za svůj přirozený cyklus se stydí. Studie však ukázaly, že i díky této zkušenosti, která je všechny spojuje, cítí k sobě větší empatii a silnější pouto. Sdílení zážitků a nepříjemností na toto téma totiž vyvolává v ženách jistotu a pocit porozumění.

iZdroj fotografie: Depositphotos

I Walt Disney se už pokusil vzdělat

Tato společnost zmínila slovo pochva poprvé v jednom ze svých výtvorů z roku 1946. Tento film byl animovaný a šlo zde o vzdělání a poučení hlavně mladých dívek o menstruaci. Cesta k tomu si všechno ozkoušet a najít svou oblíbenou menstruační pomůcku nemusí být vždy tak snadná. Film pomáhá nejen s určitým pochopením důvodu, proč ženy tento cyklus mají, ale také jak ho co nejlépe zvládat a nestydět se za něj.

Jaká zajímavost nejvíce překvapila vás?

Zdroj: Livescience

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund