Ucpané dutiny mohou být bolestivé. Poradíme, jak se problému zbavit

Ucpané dutiny jsou nepříjemným příznakem, který doprovází mnoho onemocnění v různých ročních obdobích. Hlavními signály jsou bolest, tlak a těžká hlava.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Takový stav vás může omezovat v běžném životě a mnohdy ani kapky do nosu nepomáhají. Vyzkoušejte několik tipů, které vám pomohou se obtíží zbavit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na ucpané dutiny nepomáhají jenom léky

Lékům se vyhněte obloukem

Příznaky se objevují hlavně na jaře a na podzim. Lékům dejte sbohem, pomoci si totiž můžete i přirozenými způsoby. Možná jste už vyzkoušeli „osvědčené“ babské rady, jako je inhalace soli, olejů, svícení pomocí speciální lampy, masti, koupele nebo například nepříjemné výplachy.

Pokud vám žádný z těchto postupů nepomohl, je načase razantně zasáhnout. Nemusíte za léčbu platit, jelikož vám postačí jednoduchý trik, který vás postaví na nohy ve velmi krátkém čase.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ucpané dutiny přinášejí nepříjemné bolesti

Léky, které nejsou zcela přírodní, mohou mít také vedlejší účinky a v těle způsobovat nevyžádané procesy. Vyzkoušejte tedy nový způsob léčení, který vás postaví na nohy rychle, bezbolestně a zadarmo.

Léčit se můžete sami a doma

Provádějte toto léčení ve chvíli, kdy nejste ve stresu, nečekají vás žádné povinnosti a máte volnou chvilku. Zatněte ruku v pěst a uvolněte pouze palec. Tím si zatlačte do části tváře v místech asi dva centimetry od nosu tam, kde se nacházejí vaše lícní kosti. Tlačte mírně, abyste si nevytvořili modřiny a snaže se vyvinout tlak na spodní stranu lícní kosti. Tahejte kůži směrem ven.

Druhou rukou uchopte nos a tlačte ho jemně směrem od palce na druhou část obličeje. Tento cvik byste měli provádět na obě dvě strany pro uvolnění obou dutin. Můžete využít jen jednu stranu, pokud vás trápí ucpání jen jedné dutiny. Provádějte pohyb přibližně deset sekund a uvidíte, že pak budete moci volně dýchat hned několik hodin.

Cvik nemusíte provádět jen v případě obtíží. Zkuste jej také preventivně ráno nebo během dne. Zlepší se vám dech, procvičíte nos a možná vás i přestane bolet hlava.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články