Oblečení, které bychom měli nosit s rozmyslem | DámskýDeník.cz

Oblíbené módní doplňky mající neblahý dopad na zdraví. Tajemství, které si obchodní řetězce nechávají pro sebe

Nosíme je a zdobíme se s nimi, aniž bychom si uvědomovali, že nám ničí zdraví. Dávejte si pozor na tyto věci, možná je ve svém šatníku máte také.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejedná se pouze o plast nebo jiné škodlivé látky, které by našemu tělu či celkovému zdraví mohly ublížit, jde o jiné a často přehlížené aspekty. Zjistěte, které to jsou. Oblečení by mělo být krásné, módní, ale také pohodlné a bezpečné. Výčet těchto položek vás upozorní na věci, které je třeba nosit s rozmyslem.Ženami milované legíny

Dámy a slečny milují legíny. Jsou totiž na sportování nebo na domácí nošení velmi příjemné. Neměly byste je však nosit příliš často. Jsou velice těsné a při pohybu mohou dráždit pokožku. Tělo se v nich více potí a vlhké prostředí je přímo ornou půdou pro růst bakterií všeho druhu. Možná je to pro vás novinkou, ale je doporučováno si každý den brát nové, vyprané legíny.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oblečení v nadměrných velikostech

V dnešní době se již velkému oblečení neříká „nadměr“, ale OverSize velikost. Proč jedna velikost? Protože si ji může obléct nejen štíhlá žena, ale i ta, která má pár kilo navíc. Ovšem pro takovou štíhlou ženu se nadměrná mikina nebo robustní svetr mohou stát zdravotním rizikem. Oblečení je těžké, krčíte tak páteř a při zvedání rukou nemůžete přimět paže, aby se zvedaly v přirozené poloze. To vede k napětí a deformaci.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Sluneční brýle bez UV ochrany

Nedoporučujeme, abyste si kupovali levné brýle na tržnici. Jsou sice esteticky dokonalé, ale jejich účinek je nulový. Správná UV ochrana je v brýlích od toho, aby chránila vaše oči před ultrafialovým zářením způsobujícím nevratné poškození. Sáhněte po těch, které mají přinejmenším UV 400. Doporučujeme si je pořídit v optice.


iZdroj fotografie: Pexels

Tužková sukně je krásná, ale ne vhodná

Žena v tužkové sukni vypadá opravdu krásně a elegantně, ale jedná se o oblečení se sníženou možností pohybu. V takovém případě nemůžete pohodlně chodit, a tím pádem i držení těla není takové, jaké by mělo být. To ovšem vede k bolesti zad. Zkuste je vyměnit za áčkové sukně. Jsou pohodlnější a ve správné kombinaci mohou být elegantní. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oblečení se zavazováním za krk

Šaty, plavky, tuniky, trička a jiné vyvíjejí velký tlak na krk, proto nejsou ideální z pohledu zdraví. Celý aspekt se znásobí, pokud má žena větší poprsí. Z našeho pohledu je tedy oblečení se šňůrkou nebezpečné. Zvolením tradičního trička s klasickým střihem zajistíte rovnoměrné rozložení tlaku na ramena a krční páteř. Vyhnete se tak potížím s páteří.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oděvy z tvrdé tkaniny

Říká se, že by člověk měl volit oblečení z přírodního materiálu, které je prodyšné a bezpečné pro zdraví. Pokud jste však například ekzematik, některé přírodní oblečení by pro vás nemuselo být vhodné. Kupříkladu bambusová tkanina se nejdříve musí změkčit pomocí chemikálií, jako jsou sirouhlík, hydroxid a kyselina sírová. Tyto látky jsou toxické a lidské kůži mohou škodit.


iZdroj fotografie: Pixabay

Mnoho nepromokavého oblečení

Pláštěnky, lahve na pití, gumáky a jiné jsou vyrobeny z plastů. Aby se materiál dal patřičným způsobem tvarovat, jsou do něj přidávány různé škodlivé chemikálie pro změkčení. Jedná se tedy o potenciálně nebezpečné oblečení nejen pro zdraví jedince, ale i životní prostředí. To ovšem neznamená, že musíte kupovat oblečení plné chemických látek. V dnešní době již existují značky, které používají plasty bez parabenů. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Špatně zvolená obuv

Přesněji módní boty zvané „gladiátorky“ s páskem kolem kotníku a lýtka jsou sice esteticky dokonalé, ale pro chodidlo nepřijatelné. Mají plochou podrážku, která narušuje krevní oběh. To vede k edému, a dokonce i křečovým žilám. Pokud si je nechcete odepřít, rozhodně je nenoste každý den. Dopřejte si obuv s kvalitní a tvarovanou podrážkou. Pozor si také dávejte na elastické čelenky. Ty tlačí na svaly na hlavě, což může vést k nepohodlí a bolestem hlavy. 

Nosíte i vy některé z výše uvedených věcí?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 288 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď