Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu

Příspěvek novopečené maminky na sociální síti TikTok rozbouřil reakce veřejnosti. Do médií pouze uvedla, že byla velmi překvapená, když zjistila, že je těhotná.

i Zdroj fotografie: Tom Adriaenssen / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Žena jménem Lucy porodila sedmadvacátého dubna zdravého čtyřkilového chlapce. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby jí rok před porodem nebylo zavedeno antikoncepční tělísko. S rozvojem vědy a zdravotnictví na trhu stále přibývají nové a nové způsoby, jak se chránit před početím. Moderní medicína tak dala ženám možnost, aby si vybraly, kdy pro ně bude nejvhodnější založit rodinu. Jenže je tu otázka účinnosti této ochrany.

Populární tělísko

Jednou z oblíbených antikoncepčních metod je také nitroděložní tělísko. Klasická gynekologie nabízí hned dva druhy, a to hormonální a nehormonální. Tělísko je oblíbeným řešením otázky ochrany proti otěhotnění hlavně díky uživatelsky nenáročnému užívání. Jinými slovy jej stačí u lékaře pouze zavést a poté plnohodnotně využívat benefity, které nabízí.

Uživatelky tak nemusí myslet na pravidelné užívání prášků, jako je to u antikoncepčních pilulek. Kromě nezpochybnitelných benefitů mají však tělíska také nepříjemné vedlejší účinky, které se u každé ženy mohou projevovat v jiné míře. Rozporuplné reakce veřejnosti vyvolala fotografie prvorozeného syna Lucy. Sama Lucy u příspěvku na Instagramu uvádí znepokojivé informace.

Zachycení ironie

Mezi ně patří například ironická poznámka o antikoncepčním tělísku Mirena, které bylo Lucy před rokem zavedeno. Konkrétně tento druh tělíska funguje tak, že do dělohy uvolňuje malé množství levonogestrelu. Stejná látka je například obsažena v tzv. pilulkách po, které jsou volně dostupné v lékárnách. Pro lepší zachycení ironie celé situace udělala Lucy jednu věc.

antikoncepcni-telisko iZdroj fotografie: Depositphotos

Do ručky svého syna vložila již zmíněné tělísko, které vyšlo ven spolu s placentou. Pod fotografii napsala originální popisek: „Mirena selhala.“ Do médií později uvedla, že byla v šoku, když zjistila, že čeká dítě. Spoléhala na stoprocentní účinnost své antikoncepce. Pod příspěvkem se objevily komentáře dalších žen: „Nechci, aby se mi něco takového taky stalo. Nemůžu tomu uvěřit.“ Oslovená lékařka uvedla, že žádný druh antikoncepce není stoprocentní.

Jakou antikoncepci pokládáte za nejspolehlivější?

Zdroj: Vice
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen